به گزارش پایگاه خبری نشان :

شوک های احساسی موجب خواب آلودگی در برخی افراد می شوند اما کسانی هستند که نسخه شدید این پدیده را رنج می برند مثل یکی از بیماران دکتر "صوفیه اریکسون " که هیچ نامی از بیمارش منتشر نشده است .

"صوفیه اریکسون" متخصص در صرع و اختلالات خواب عصبی مانند پاراسومنی ها و نارکولپسی می گوید در میان بیمارانی که دارم خانم جوانی هست که با هر بار خندیدن دچار مشکل جدی می شود ؛ به قدری جدی که اطرافیانش احساس می کنند شاید جان خود را از دست بدهد بله او هر بار که دچار شوک احساسی و خنده عمیق شود می میرد ! بله به همین سادگی او با هربار شوک شدید مغزش برای لحظاتی خاموش می شود و دوباره روشن شده و به کار خود ادامه می دهد ؛ او به دلیل این مشکل جدی که دارد سعی م یکند از جمع هایی که شاید خنده و هیجان در ان باشد دوری کند و حتی گاهی می ترسد به تنهایی به حمام برود چراکه اگر لحظه ای دچار شوک و ترس شود نیر ممکن است دچار چنین مشکلی شده و به علت تنها بودن کسی از بدشدن حالش مطلع نباشد و این به دلیل اختلالی است که بیشتر توضیح خواهم داد.

 

nz4ewDzbZTmx

صحبت های دکتر صوفیه اریکسون درباره وضعیت عجیب و نگران کننده یک بیمارش 

 

نارکولپسی یا خواب آلودگی بیش از حد، یکی از شایعترین انواع هیپرزومینیها است که معمولا با کاتاپلسیک همراه است. این زمانی است که احساسات قوی مثل خشم یا هیجان موجب شود افراد مبتلا به خواب عمیق بروند.

ما معتقدیم هر دو کاتاپلژی و نارکولپسی به علت اتونیا هستند و این یعنی آرامش کامل عضلات که به طور طبیعی در خواب خواب رخ می دهد ، که در زمان اشتباه رخ می دهد. هیچ درمان قطعی برای نارکولپسی وجود ندارد، اما بطور منظم و بیداری منظم می تواند موجب خواب آلودگی بیش از حد شود. بیماران با محرک ها درمان می شوند تا بیدار شوند.

داروهای ضد افسردگی برای درمان کاتاپلسیک مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان یک دارو به نام سدیم اکسایبات برای کمک به بیماران خواب در طول شب، کاهش احتمال خواب در روز است.

 

نمناک

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .