به گزارش پایگاه خبری نشان :

 وزارت وحدت کره جنوبی که مسئولیت تنظیم روابط دو کره را بر عهده دارد اعلام کرد که اخبار مربوط به بیماری کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ساختگی است.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی روز سه شنبه از قول «کیم یون چول» وزیر وحدت این کشور نوشت: اخبار مربوط به بیماری رهبر کره شمالی به هیچوجه قابل استناد و تایید نیست.
او تاکید کرد که چنین اخباری در جریان شیوع ویروس کرونا و بر اساس اطلاع رسانی های فراوان مرتبط با این بیماری شکل گرفته و کاملا ساختگی است.
گمانه زنی ها در باره بیماری رهبر کره شمالی از روز ۱۵ آوریل زمانی که در مراسم سالگرد تولد کیم ایل سونگ بنیانگذار این کشور حضور پیدا نکرد شروع شد.


عکس عاشقانه هدیه بازوند (روژان‌نون خ) با موها و آرایش متفاوت


 آنچه دیگران می خوانند:
 

با این وصف وزیر وحدت کره جنوبی امروز گفت هیچ مورد غیرعادی که موید بیماری رهبر کره شمالی باشد ، مشاهده نشده است.

رسانه های کره جنوبی در گزارش های روزمره خود دایما بر ناخوشی حال رهبر کره شمالی تاکید می ورزند اما مقام های کره جنوبی اوضاع آن کشور را عادی توصیف کرده اند.

وزیر وحدت این کشور در نشستی با نمایندگان مجلس کره جنوبی گفت که ما توانایی های بالای اطلاعاتی داریم که تایید می کند موضوع غیرعادی در کره شمالی وجود ندارد.

وی اطلاعات و اخبار مندرج در رسانه های غربی و کره جنوبی را ساختگی دانست و گفت که اینها گزارش های غیرقابل تایید است.

او در باره اینکه رهبر کره شمالی در پیونگ یانگ است، گفت: اطلاعات مربوط به این موضوع طبقه بندی شده است و نمی تواند آن را فاش کند.

 

 

www.irna.ir/news/83768601/

اخبار مرتبط

eCGnMUx5bQwX

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .