به گزارش پایگاه خبری نشان :

بر این اساس، ترامپ گفت: شرکت‌های مالک شبکه‌های اجتماعی قدرت بسیار زیاد و بدون نظارتی دارند. ما باید قوانین خود را بر شبکه‌های اجتماعی اعمال کنیم. آن‌ها اقدام به فعالیت سیاسی یک جانبه می‌کنند و به آزادی بیان احترام نمی‌گذارند.

وی از وزیر دادگستری خواست قانون بازخواست رسانه‌های اجتماعی را فعال کند.

ترامپ در ادامه با انتقاد شدید از شبکه اجتماعی توییتر، تاکید کرد: توییتر هم اینک به یک فعال سیاسی تبدیل شده است و این موضوع اصلا خوب نیست. حقیقت این است که اگر رسانه‌های منصفی داشتیم حساب کاربری خود در توییتر را لغو می‌کردم!

تهدید‌های ترامپ علیه شبکه اجتماعی توییتر پس از آن صورت گرفت که این شبکه برای اولین بار با افزودن برچسب راستی آزمایی به یکی از توییت‌های روز سه‌شنبه او، امکان اعتبارسنجی آن را میسر کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی توییتری اعلام کرد رای پستی در انتخابات ماه نوامبر به افزایش تقلب در آن منجر خواهد شد. ترامپ در این توییت نوشت: «... صندوق‌های پستی سرقت می‌شوند، برگه‌های رای جعل و حتی به طور غیرقانونی چاپ می‌شوند و به طور جعلی امضا می‌شوند. فرماندار کالیفرنیا برگه‌های رای را به میلیون‌ها نفر ارسال می‌کند بدون توجه به اینکه آن‌ها که هستند. این انتخابات تقلبی خواهد بود.»

توییتر در واکنش، با افزودن برچسب «حقایق مربوط به رای پستی را دریافت کنید» کاربران را به مطالعه مقالات خبری درباره ادعای ترامپ هدایت کرد.

شبکه اجتماعی توییتر روز چهارشنبه نخستین بار یک توییت از رئیس‌جمهور آمریکا را گمراه کننده توصیف کرد و بعد از این اقدام توییتر، ترامپ این شبکه اجتماعی را به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .