به گزارش پایگاه خبری نشان :

شنبه ۱۰ خرداد بصورت مسلحانه چند خودرو به اتوبوس حامل زندانیان در میناب حمله کردند. تعدادی از زندانیان موفق به فرار شدند. بر اساس اعلام منابع محلی تعداد سه خودرو به اتوبوس حامل زندانیان حمله کرده و موفق به فراری دادن زندانیان شده اند. در قسمت زیر ویدیویی از لحظه حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان میناب را قرار داده ایم.

در پی حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان در ‎میناب که شنبه ۱۰ خرداد ماه رخ داد چند زندانی فرار کردند.

در حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان در میناب، تعدادی از زندانیان موفق به فرار شده اند.

طبق اعلام منابع محلی، ۳ دستگاه خودرو به اتوبوس حمله کرده و موفق به فراری دادن زندانیان شده اند

ویدیویی از حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان میناب را ببینید:

وضعیت زندان ها در شرایط کرونایی

مهرزاد تشکریان، مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها علاوه بر اینکه عملکرد سیستم بهداشتی و درمانی زندان‌ها را خوب ارزیابی می‌کند و می‌گوید که زندانیان امانتی در دستان سازمان زندان‌ها هستند و این سازمان در این برهه در حق آن‌ها کوتاهی نکرده است؛ «دغدغه ریاست سازمان زندان‌ها و ریاست قوه قضاییه این است که ما تا جایی که می‌توانیم بحث سلامت زندانیان را که به نوعی دست ما امانت هستند، تامین کنیم. مسلما امکانات درمانی داخل زندان نسبت به بیرون کمتر است و سازمان باید درباره انواع بیماری‌ها خیلی هوشمندانه عمل کند.

زندانیان میناب و وضعیت زندان ها در روزهای کرونایی

ما از اوایل آذر که آنفلوآنزا در کشور گزارش شد، سیستم بهداشتی و درمانی خودمان را فعال‌تر کردیم. از وزارت بهداشت واکسن گرفتیم و به کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای و سیستم دفاعی ضعیفی دارند، تزریق کردیم. بلافاصله بعد از شیوع کرونا در چین، ملاحظاتی مانند تب‌سنجی و نگهداری ویژه کسانی که مشکوک به این بیماری هستند در دستور کار قرار گرفت. مراقب بودیم اگرکسی علائم خاصی پیدا کرد به بیمارستان‌های آموزشی فرستاده شود. هم‌بندی‌های این افراد را هم از لحاظ تب‌سنجی و هم علائم حیاتی، به صورت مرتب و روزانه چک کردیم.»

رکنا و خبر آنلاین