به گزارش پایگاه خبری نشان :

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره مساله «ماسک» و کرونا با روزنامه جام‌جم گفتگو کرده:

*دولتمردان مدعی هستند که روزانه هفت تا ده میلیون ماسک تولید می‌شود که خب اگر واقعا این اتفاق بیفتد، این تعداد، عدد کمی نیست و نیاز مردم را برطرف می‌کند.

*متاسفانه دولت کمی خوش‌خیال بود و به بهانه مساله اقتصاد خیلی زود اقدام به بازگشایی مکان‌های عمومی کرد.  در حال حاضر هم باید برای حفظ جان مردم، قانون استفاده از ماسک اجرایی و در صورت عدم اجرای آن، جریمه در نظر گرفته شود. مساله این است که با حرف و توصیه و نصیحت، مشکلات برطرف نمی‌شود.

*تعداد بیماران زیاد شده است و از آنجایی که بیمارستان‌ها وظیفه دارند همه را پذیرش کنند، این اتفاق‌ها رخ داده است و با توجه به محدودیت امکانات، متاسفانه صحنه‌های خوشایندی را شاهد نیستیم.

*دولت باید برای ماسک و هزینه درمان یارانه در نظر بگیرد. در ابتدا قرار بود که هیچ هزینه‌ای از بیماران مبتلا دریافت نشود اما بعد از مدتی گفتند که از آنهایی که توان مالی و دفترچه درمانی دارند، هزینه فرانشیز دریافت می‌شود.

* به نظر می‌رسد که با این روند افزایشی که شاهدش هستیم، ستاد ملی مقابله با کرونا آن‌طور که باید نتوانسته به‌وظیفه‌اش عمل کند.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .