به گزارش پایگاه خبری نشان :

جوان هندی که سر خوردن ۵۰ تخم مرغ، ۲۲ پوند شرط بسته بود، جان خود را از دست داد. دو دوست که در حال عبور از بازار بی‌بی گنج در هند بودند بر سر تخم مرغ وارد بحث شدند. آن‌ها برای حل این اختلاف سر خوردن ۵۰ تخم‌مرغ ۲۲ پوند شرط بستند.

به گزارش پلیس، سوبهاش یادا جوان هندی زمانی که چهل و دومین تخم مرغ را خورد بی‌هوش شد و به زمین افتاد. این مرد به سرعت به بیمارستان منتقل شد، ولی ساعاتی بعد با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد.

پزشکان معتقدند که دلیل این مرگ خوردن بیش از اندازه تخم مرغ بوده است. با این وجود خانواده او از اظهار نظر درباره مرگ او خودداری کرده است.

دانشمندان آمریکایی در طی یک تحقیق تازه نتیجه‌گیری نموده‌اند که مصرف بیش از حد تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، عروقی و مرگ زودرس را افزایش می‌دهد. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد، مصرف روزانه نصف یک تخم مرغ، ۱.۱ درصد خطر بیمار‌های مربوط به کلسترول و ۱.۹ درصد خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.

به علاوه مصرف روزانه ۳۰۰ میلی گرم کلسترول که زرده تخم مرغ یکی از اصلی‌ترین منابع آن است، احتمال ابتلاء به بیمار‌های قلبی را ۳.۲ درصد و احتمال مرگ زودرس را ۴.۴ درصد افزایش می‌دهد. البته به گفته محققان تخم مرغ، یک منبع غذایی مغذی و ضروری برای بدن است و نباید از مصرف آن غافل شد و تنها باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .