به گزارش پایگاه خبری نشان :

 رضا قوچان‌نژاد مهاجم ایرانی که در تیم زوله توانست درخشش خوبی داشته باشد تاکنون در چند تیم بازی کرده و دوران متفاوتی در این تیم‌ها داشته است.

او در ایران و شهر مشهد به دنیا آمد اما زمانی که هشت ساله بود به همراه خانواده‌اش به هلند مهاجرت و در آنجا فوتبال را آغاز کرد. او در تیم‌هایی نظیر سنت ترویدن و استاندارد لیژ در فوتبال بلژیک بازی کرد و توانست عملکرد خوبی در این تیم داشته باشد.

 

او همچنین در موسیقی هم استعدادی دارد و ویولن می‌نوازد. رضا پیش از انتقال به تیم هیرنفین در سال ۲۰۰۵ در باشگاه‌های فریسیا و کامبور رشد پیدا کرد. در آوریل ۲۰۰۶ نخستین بازی حرفه‌ای خود را برای هیرنفین در بازی مقابل آلکمار انجام داد. او در آن بازی به عنوان یار تعویضی و به جای هرناندو درولد وارد زمین شد. قوچان‌نژاد در دوره حضور چهار ساله خود در هیرنفین دو بار به صورت قرضی به تیم‌های Go Ahead Eagles و Emmen پیوست اما در تابستان ۲۰۰۹ برای تمرکز روی تحصیل خود به قراردادش با هیرنفین پایان داد و به عنوان یک بازیکن آماتور بار دیگر به تیم Go Ahead Eagles پیوست.

کامبور

با وجود اینکه قوچان‌نژاد در فصل ۲۰۱۰ – ۲۰۰۹ عضوی از باشگاه Go Ahead Eagles بود، تصمیم گرفت با قراردادی دو و نیم ساله به تیم کامبور برود. در نخستین بازی‌اش برای این تیم در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۰ که برابر وین دام برگزار می‌شد، ۹ ثانیه پس از ورودش به زمین نخستین گل خود را برای تیمش به ثمر رساند.

"گوچی" به دلیل اینکه در تیم کامبور بیشتر در پست مهاجم کناری به کار گرفته می‌شد و سرمربی تیم هم به بازیکنی به نام مارک دی وریس علاقه داشت، نتوانست بازی‌های زیادی برای این تیم انجام دهد و در ۱۳ بازی دو گل به ثمر رساند. در فصل بعدی حضور در کامبور قوچان‌نژاد عملکرد بهتری داشت و در ۳۷ بازی ۱۵ گل به ثمر رساند. این مهاجم ایرانی بهترین عملکرد خود را در بازی مقابل Emmen به نمایش گذاشت و نخستین هت‌تریک دوران حرفه‌ای فوتبالش را تجربه کرد.

سنت ترویدن ۲۰۱۱-۲۰۱۲

در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۱ قوچان‌نژاد به سنت ترویدن بلژیک پیوست. قرارداد او با این تیم سه ساله بود. نخستین گلش در لیگ حرفه‌ای بلژیک در بازی برابر تیم قدرتمند این کشور یعنی کلوب بروژ زده شد. با وجود اینکه مصدومیت، قوچان‌نژاد را هفته‌ها از میادین دور نگه داشت اما او توانست در نخستین فصل حضورش در سنت ترویدن در ۲۲ بازی ۱۲ گل به ثمر برساند و عملکرد خوب او باعث شد تیم‌هایی از آلمان، هلند و بلژیک برای به خدمت گرفتن او ابراز علاقه کنند.

استاندارد لیژ ۲۰۱۳

رانی استام هم‌تیمی گوچی درباره او گفت: رضا یک بازیکن حرفه‌ای به تمام معنا بود و خیلی برای تیم تلاش کرد تا بتواند نتایج خوبی بگیرد. آمار گلزنی او نیز در این تیم خیلی خوب بود. او و میچی باتشوایی در تیم بودند و فکر می‌کنم رضا فقط سرعتش کم بود و خیلی به تیم کمک کرد.

چارلتون ۲۰۱۴

پیوتر پارزیچک هم‌تیمی او در لندن گفت: رضا بازیکن روشن‌فکر و خوبی در تیم ما بود و جام جهانی را در پیش داشت و به همین خاطر خیلی بین بازیکنان و هواداران محبوب شده بود. او بعد از جام جهانی به کویت رفت و در آنجا بازی کرد.

الکویت ۲۰۱۴

گوچی درباره حضور در فوتبال حوزه خلیج فارس گفت: لیگ کویت و قطر خیلی خوب بود. بعد از جام جهانی یک پیشنهاد مالی خوبی دریافت کردم که نمی‌توانستم آن را رد کنم. تجربه خیلی خوبی هم برای من بود. بعد از شش ماه حضور در الکویت، من آقای گل رقابت‌ها در تعطیلات زمستانی بودم که در ۱۰ بازی توانستم ۱۱ گل به ثمر برسانم. باید آنجا را ترک می‌کردم. بعد از یک بازی در جام با مالک باشگاه جرو بحث داشتم. او چیز زیادی از ورزش نمی‌دانست. البته دوستانی در کویت دارم ولی با این بحثی که به وجود آمد دوره حضور من در آنجا به پایان رسید.

گوچی در ادامه صحبت‌های خود گفت: شش سال خیلی زیبا در تیم ملی فوتبال ایران داشتم و با حریفان بزرگی در آن مقطع بازی کردیم. به حضورم در تیم ملی فوتبال ایران افتخار می‌کنم. دوران تلخ و شیرینی در تیم ملی داشتم و اگر این دوران نباشند شما نمی‌توانید زیبایی‌های فوتبال را بیشتر ببینید. شروع خیلی خوبی در زوله داشتم و از الان تمرکز من روی بازی بعدی است تا بتوانم برای تیمم موثر باشم.

 الوکره ۲۰۱۵

در الوکره نیز حضور من کوتاه مدت بود و شش ماه در این تیم بازی کردم. حضور خوبی در این تیم داشتم. حضور در اروپا ترجیح من بود ولی بالاخره در این تیم نیز بازی کردم. در تیم‌های آسیایی بازیکنان خارجی وظیفه زیادی دارند و این تیم‌ها در آسیا با جذب بازیکنان خارجی سعی در کم کردن فاصله خود با تیم‌های بزرگ دارند.

هیرنفین ۲۰۱۶-۲۰۱۸

یورخن استرپل مربی هیرنفین و فعلی الجزیره درباره قوچان نژاد گفت: او بازیکن بسیار خوبی بود. یادم می‌آید زمستان تیم در رده سوم قرار داشت که به خاطر رضا بود. کار کردن با رضا بسیار خوب بود. رضا یک بازیکن حرفه‌ای محسوب می‌شود. خیلی دوست داشتم رضا را به ویلم تیلبورگ ببرم که این اتفاق رخ نداد و نهایی نشد. رضا بازیکن باهوشی است و توانایی صحبت به هفت زبان دنیا را دارد و می‌دانم که به زوله رفته است. او بازیکن باتجربه‌ای است و می‌تواند خیلی در تیم زوله موفق شود. 

 آپوئل نیکوزیا ۲۰۱۸

 

بوی واترمن هم‌تیمی قوچان نژاد در قبرس که سابقه بازی دروازه‌بانی در تیم آلکمار را دارد درباره بازیکن ایرانی می‌گوید: رضا در قبرس تنها بود و من او را می‌شناختم. شناخت خوبی از او داشتم. یکی دو بار هم او را به خانه خودم دعوت کردم تا غذا بخوریم. او بازیکن بسیار باهوشی است و زبان‌های زیادی می‌داند. نمی‌دانم ویولن می‌زند یا نه ولی اینجا رسم است هر بازیکنی که جذب می‌شود باید یک آهنگ بخواند و او هم آهنگ خیلی خوبی خواند که همه لذت بردند. رضا بسیار پسر خوبی است و هر روز تقریبا با هم در ارتباط هستیم. 

  سیدنی

سیم دی یونگ هم‌تیمی سابق قوچان‌نژاد در سیدنی گفت: رضا تلاش زیادی کرد که گل‌های بیشتری برای تیم به ثمر برساند. البته او یک پنالتی حساس برای تیم زد که باعث قهرمانی ما در لیگ شد. او بازیکن پرتلاش و خوبی بود ولی اینجا سبک بازی شبیه به انگلیسی‌هاست و مهاجم‌های هدف خیلی نیاز به هماهنگی با سایر نفرات دارند تا موفق شوند. 

زوله

رضا قوچان‌نژاد، ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که سه هفته پیش به لیگ هلند برگشت و به تیم زوله پیوست توانست در اولین دیدار خود برای این تیم چهار گل به ثمر برساند و بعد از یک بازی در رده سوم جدول گلزنان لیگ هلند قرار داشته باشد. او البته به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمد و به نظر در هفته پیش‌روی لیگ هلند نیز طبق گفته رسانه‌های هلندی در ترکیب اصلی حضور ندارد.