به گزارش پایگاه خبری نشان :

نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد قد بلندتر با خطر ضربان قلب نامنظم مواجه هستند.

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا  با بررسی دی‌ان‌ای بیش از یک میلیون نفر دریافتند، انواع ژن مرتبط با قد به شدت با فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط است.

به گفته محققان آمریکایی، با هر یک اینچ قد بلندتر، خطر این بیماری حدود سه درصد در افراد افزایش می‌یابد.

کارشناسان علمی در همین راستا اضافه می‌کنند:‌ ممکن است داشتن قد بلند یک نعمت محسوب شود اما همین موضوع می‌تواند خ/طر ضربان قلب نامنظم را نیز افزایش دهد.

پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا می‌گویند: مکن است این خطر افرا بالای ۱۷۰ سانتی‌متر قد را تهدید کند؛ دانشمندان اکنون معتقدند که این ژن‌ها مقصر ضربان قلب نامنظم هستند و از پزشکان خواسته‌اند تا با آگاه کردن افراد قدبلند به سلامت آنها با چکاپ‌های منظم کمک کنند.

بررسی‌های قبلی نشان داده است، فیبریلاسیون دهلیزی ریسک بروز سکته مغزی را دست کم 5 برابر افزایش می‌دهد و می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری به سلامتی افراد وارد کند. 

بیش از ۳۳ میلیون نفر در سراسر جهان این بیماری را دارند، از جمله حدود یک میلیون نفر در انگلیس و ۲.۷ میلیون نفر در ایالات متحده از ابتلا به این بیماری رنج می‌برند.

به نظر می رسد سن و فشار خون بالا  که میلیون‌ها نفر را نیز درگیر می‌کند، مهم‌ترین عوامل محرک فیبریلاسیون دهلیزی هستند.

مطالعه جدید که در یک کنفرانس قلب شناسی در فیلادلفیا ارائه خواهد شد، به شواهدی می‌افزاید که قد بلند بودن نیز ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد./فارس

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .