به گزارش پایگاه خبری نشان :

اوکیکو، آکا " عروسک شکار شده ی هوکایدو " یک عروسک غیر عادی قدیمی ژاپنی که در معبد ایوامی زاوا مستقر میباشد و بنا برگفته ی بعضی رشد موهای او همانند موهای انسان است. ظاهرا ، گفته شده عروسک ، توسط روح یک دختر بچه تسخیر شده است.

راز داستان عروسک ژاپنی اوکیکو

افسانه های مختلفی درباره ی اوکیکو وجود دارد ، اما مشهورترین آن درباره ی یک عروسک سنتی ژاپنی است که توسط ایکیچی سوزوکی پسر هفده ساله ای از هوکایدو، خریداری شد کسی که عروسک را برایش خواهر کوچکش در سال 1918 خریده بود، گفته شده که دختر سه ساله که نامش کیکوکو بود ، عروسک را بسیار دوست داشت ؛ آن را با خود به همه جا میبرد و هر شب کنار خود میخواباند اما ، همانطور که در این نوع افسانه های وحشتناک اتفاق می افتد ، کیکوکو ی جوان بعد از یک سرماخوردگی میمیرد و و اینجا زمانی بود که بعد از ان همه چیز عجیب و غریب شد.

خانواده ی آن کودک عروسکی را که او علاقه زیای به او داشت را جهت یادبود درون یک معبد قرار دادند، بعد از از دست دادن دخترشان ، اسم او را اوکیکو گذاشتند، و شروع به دعا کردن توسط آن کردند. در یک نقطه متوجه امری غیر عادی ای شدند - عروسک که مدل موی اکاپا ( مدل موی گرد و کوتاه ) موهایش به مقدار قابل توجه بلند شده بود و آن ها از آن موضوع آن طور برداشت کردند که روح کیکوکو عروسک را تسخیر کرده است.

 

موهای بلند عروسک وحشتناک

در 1938 خانواده ی کیوکو تصمیم به رفتن از هوکایدو گرفتند و به این نتیجه رسیدند که برای عروسک بهتر این خواهد بود که در جزیره باقی بماند بنابراین او را به راهب های معبد ماننجی سپردند و راز غیر عادی بودنش را به آن ها نیز گفتند. اوکیکو از گذشته در معبد بوده ، و مردم اغلب برای دیدن موهای انسان گونه ی افسانه ای او میآیند تا با چشمان خودشان ببینند اما کسی اجازه ی عکس برداری ندارد.

این روزها اوکیکو موهای بلندی که تا روی زانوی او رسیده است ، دارد و موهایش هر چند وقت یکبار توسط راهب ها چیده میشود و رسیدگی به یک عروسک تسخیر شده خیلی خطرناک است اما یکی از راهب ها شبی درخواب دید که اوکیکو از او خواست که به او رسیدگی کند و بعد از آن رویا او شروع به انجام اینکار کرد. هیچکس قادر به توضیح این مسئله که چرا موهای او رشد میکند ، نیست.

راز اوکیکو عروسک وحشتناک

برخی منابع نیز ادعا کردند که یک آزمایش علمی نشان داده است که موهای آن عروسک حقیقتا موی کودک انسان است اگرچه من هنوز شواهدی را دراین باره پیدا نکرده ام حتی حرف های مضحکی در این باره شنیده ام ؛ که مثلا اگر به کوکیکو به اندازه ی کافی نزدیک شوید و به دهان نیمه باز او نگاه بیندازید، دندان های درحال رشد او را نیز خواهید دید. داستان اوکیکو الهام بخش تعدادی از رمان ها ، فیلم ها و بازی های کابوکی سنتی که اساس وحشتناک تری دارند مثلا عروسک میخندد ، ناله میکند و یا به اطراف میچرخد. بنابراین اگر زمانی در جزیره هوکایدوی ژاپن بودید و خواستید که به یک عروسک تسخیر شده با چشمانی گرد و ریز مشکی خیره شوید به معبد ماننجی برای دیدن عروسک تسخیر شده مشهور سر بزنید.

نمناک

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .