به گزارش پایگاه خبری نشان :

باشگاه خبرنگاران جوان، یک زن ۵۶ ساله انگلیسی که تصادفا ادکلن را به داخل چشم خود اسپری کرده بود پس از مراجعه به بیمارستان متوجه شد که به سرطان چشم مبتلا شده است. «کارول پِلِیِر» ۵۶ ساله که اهل منطقه «ساتون کولدفیلد» شهر لیورپول انگلیس است پس از آنکه مقداری از بینایی‌اش را از دست داد به بیمارستان مراجعه کرد. پزشکان پس از معاینه اولیه این زن را به بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی سنت پائول در لیورپول اعزام کردند.

پزشکان این بیمارستان پس از انجام معاینات دقیق متوجه شدند کارول دچار «ملانوم چشم» یا Ocular Melanoma، یکی از شایع‌ترین سرطان‌های چشم شده است. ادکلنی که این زن در چشم خود اسپری کرده بود باعث این سرطان نشده بود، اما موجب شد تا پزشکان ابتلای کارول به سرطان چشم را تشخیص دهند.

کارول که مادر دو فرزند است در این باره گفت: "روز دوشنبه یکی از پزشکان بیمارستان سنت پائول سرطان چشم مرا تشخیص داد و این تومور صبح روز سه شنبه از چشم من برداشته شد. پزشکان به من اعلام کردند فعلا نیازی به درمان بیشتر نیست."

pVk4P2Z8tKRQ

این زن میانسال در حالی مبتلا به سرطان چشم شد که در نوامبر سال ۲۰۱۹ نیز پزشکان از سرطانی شدن نقاطی در کبد کارول خبر داده بودند. در آن سال جراحان قسمت‌های سرطانی کبد کارول را برداشته، اما اسکنی که در ماه‌های بعدی انجام شد نشان داد که سرطان به قسمت‌های دیگر کبد این زن سرایت کرده است. پزشکان سپس تصمم گرفتند برای درمان کبد سرطانی کارول از یک داروی آزمایشی با نام Delcath Melferlan Chemosaturation که ثابت شده برای این نوع سرطان بسیار موفق بوده، استفاده کنند.

گفتنی است؛ ملانوم چشم نوعی سرطان است که سلول‌های تولیدکننده ملانین را درگیر خود می‌کند.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .