به گزارش پایگاه خبری نشان :

دوران کودکی

بهداد سلیمی کرد آسیابی در 17 آذر 1368 خورشیدی در قائم شهر، بزرگ ترین شهر استان مازندران متولد شد. بهداد فرزند آخر خانواده است و یک خواهر و یک برادر بزرگ تر از خود دارد. او با رشته ی ژیمناستیک وارد دنیای ورزش شد. سپس به مدت یک سال هم به کشتی پرداخت.

شاید یکی از دلایلی که بهداد سلیمی نتوانست برخلاف دوستان و هم سن و سالان خود به سمت کشتی یا فوتبال برود، جثه بزرگ، وزن و فیزیک منحصربه فرد او بود که باعث شد با توجه به توصیه دوستان و آشنایان خود ورزش وزنه برداری را به عنوان ورزش حرفه ای خود انتخاب کند.

 

Hamgardi_2536xamcf40

 

زندگی شخصی

بهدا سلیمی بعد از اردوی تیم ملی که در آنتالیا بر گزار شد به ایران بازگشت و با آلما نصرتی در دوم فروردین ماه سال 1390 بر سر سفره عقد نشست و با هم ازدواج کردند. سلیمی یک خواهر و یک برادر بزرگ تر از خود دارد و فرزند آخر خانواده سلیمی است. شروع ورزش سلیمی با ژیمناستیک بود، مدتی را هم به باشگاه کشتی رفت، اما بعد متوجه شد علاقه اش به وزنه برداری بیشتر است، این شد که به این رشته روی آورد.

 

بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری آسیا

سلیمی رکورد یک ضرب جوانان ایران و آسیا را با 188 کیلوگرم در سال 1387 در اختیار دارد. بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری آسیا در تانگ لینگ چین در وزن فوق سنگین با مجموع 458 کیلو گرم (208 کیلوگرم در یکضرب و 250 کیلوگرم در دو ضرب) قوی ترین مرد آسیا شد.

بیوگرافی و عکسهای بهداد سلیمی 

بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری جهانی

سلیمی در سال 2010 قهرمان وزنه برداری دستهٔ 105+ کیلو جهان شد و دومین وزنه بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می آورد. او در این مسابقات با 208 کیلوگرم در یک ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با 245 کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با 453 کیلوگرم رسید. وی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت های جهانی وزنه برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند.وی در سال 1389 نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد.

 

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .