به گزارش پایگاه خبری نشان :

شاید برای بسیاری از علاقمندان به صنعت هوایی دنیا جالب باشد که با شکل  و شمایل عجیب هواپیماها آشنا شوند. شباهت آن ها به پرندگان و شاید آبزیان در طراحی می تواند توجه بسیاری از خوانندگان مجلات برتر این صنعت را جلب کند.

البته که در این روزهای کرونایی که سفرها در سراسر دنیا کاهش پیدا کرده است دیدن تصاویر خارق العاده از انواع هواپیماهای دنیا در دورانی که باید در خانه بمانیم خالی از لطف نیست. البته که بررسی درآمد زایی این شرکت های ساخت هواپیما نیز از نکات مهمی است که می توانند برای خوانندگان جذاب به نظر بیاید.
QKq1KSbXGxPb
 
سومین فروند هواپیمای حمل‌ونقل حجیم ارباس BelugaXL از پینت‌شاپ تاسیسات تولوز خارج شد. ارباس در توییتر خود تصاویری از BelugaXL شماره ۳ با لیوری نهنگ بلوگا را در حال خروج از پینت‌شاپ منتشر کرده است.
هواپیمای ارباس BelugaXL برپایه A۳۳۰ ساخته شده و اکنون دارای نام رسمی A۳۳۰-۷۰۰L است. ارباس ۶ فروند از این هواپیما را با موتور‌های رولزرویس ترنت ۷۰۰ خواهد ساخت تا جایگزین ناوگان بلوگا A۳۰۰-۶۰۰ST کنونی برای حمل بخش‌های بدنه و بال‌های هواپیما‌ها به خطوط مونتاژ گردد. نسل تازه بلوگا به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند همزمان دو بال ارباس A۳۵۰ را حمل کند.

این هواپیما‌ها به تدریج جایگزین ناوگان پنج فروندی نسل قبلی بلوگا یعنی هواپیمای A۳۰۰-۶۰۰ST خواهند شد، اما ارباس می‌گوید با توجه به نیازمندی‌های خود ممکن است بلوگا‌های قدیمی را همچنان در خدمت نگه دارد.

BcSpDYNbTBhE

ارباس BelugaXL تا ۳۰ درصد ظرفیت بیشتری نسبت به نسل پیشین خود دارد. این هواپیما توانایی بیشینه حمل باری تا ۵۰.۵ تن و وزن خالی عملیاتی برابر با ۱۲۷.۵ تن را خواهد داشت. محفظه کارگو با طول ۴۶.۵۶ متر توانایی حمل بال‌های A۳۵۰ را خواهد داشت. همچنین در بخش‌های کارگو پایین BelugaXL توانایی حمل ۱۴ کانتینر LD۳ نیز خواهد داشت.

فیلمی که در ادامه خواهید دید از لحظات ساخت، نصب و پرواز این غول پیکر (ارباس BelugaXL) است./باشگاه خبرنگاران

 

 

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .