به گزارش پایگاه خبری نشان :

شهره سلطانی متولد سال 1348 در بجنورد در کنار بازیگری، نوازنده تخصصی ساز سنتور و پیانو است وی سرپرست گروه موسیقی بانوان دات است.شهره سلطانی متاهل بوده و با بهروز پناهنده بازیگر و کارگردان تئاتر ازدواج کرده است.شهره سلطانی با همراهی خواهرزاده خود مدیریت یک کافه را برعهده داشت و در آن به فعالیت‌ های فرهنگی و هنری پرداخته، اما به علت گزارش آواز خوانی شهره سلطانی در کافه، این کافه پلمپ شد. شهره سلطانی در دوره ای دچار بیماری آنمی پرنیشز شد که ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن است که سبب شد نزدیک ۹ ماه خانه‌‌‌‌‌‌نشین باشد و از دنیای بازیگری فاصله بگیرد. شهره سلطانی تصویری از خود با گریم بامزه ننه نقلی در برنامه مفرح شام ایرانی منتشر کرده است:

شهره سلطانی

ازدواج شهره سلطانی

همسر وی از سابقه کارگردانی تئاتر داشته است و وی از همین طریق با او ازدواج کرده است.وی گفته است همسرش دوست خوبی برای او می باشد و همیشه او را حمایت کرده است.
 
شهره سلطانی
شهره سلطانی و بهروز پناهنده

هنر موسیقیایی شهره سلطانی

شهره سلطانی می گوید:من فارغ التحصیل هنرستان موسیقی هستم و زمانی که در هنرستان درس می خواندم ساز سنتور را نزد خانم مینا افتاده و پیانو را توسط خانم سحرخیزان و بصیری و دیگر اساتید یاد گرفتم. از همان روزها کار تئاتر را شروع کردم و چون معروف شدم همه فکر کردند من باید در رشته تئاتر و سینما درس بخوانم و حتی سر کلاس تئاتر دانشگاه تهران هم می رفتم. اما در رشته موسیقی امتحان دادم و در دانشگاه هنر و معماری زیر نظر اساتیدی مثل استاد فخرالدینی، مشکاتیان، سریر و دیگر اساتید تحصیل موسیقی کردم. هم دوره ای های من هم حسین شریفی، عماد نکویی، علی تفرشی، آقای دیبازر، فواد حجازی، ایمان جعفری و خیلی های دیگر بودند. آن زمان ها کنسرت هم برگزار می کردم و حتی برای کارهای کلاسی به ما تالار وحدت را می دادند و ما را به استیج عادت می دادند. من در دوران دانشگاه هم با مژگان شجریان یک کنسرت گذاشتیم که خیلی هم مخاطب داشت.

بیماری عجیب شهره سلطانی

او می گوید:بیماری من ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن است که عوارض دیگری هم برایم به بار آورد. در این بیماری بدن به خودش حمله کرده و سلول ها را نابود می کند. وقتی سیستم ایمنی بدنم دچار اختلال شد، با کمبود همه ویتامین ها مواجه شدم. با کمبود همه ویتامین ها به خصوص ویتامین های گروه B، ید و منیزیم، احساس خستگی مفرط و اضافه وزن داشتم. به علاوه ریزش موی شدید و مشکلات تنفسی هم همراه این بیماری برایم به وجود آمد. زبان و حلقم متورم شده و راه گلویم را هم بسته بود. مشکلات گوارشی، اختلال در عملکرد تیروئید و البته کم خونی هم به دنبال عوارض دیگر در من به وجود آمد.

شهره سلطانی

فیلم های سینمایی شهره سلطانی

زیگزاگ (۱۳۸۸)

قرنطینه (۱۳۸۶)

حس پنهان (۱۳۸۵)

جای او دیگر خالی نیست (۱۳۸۴)

قتل آنلاین (۱۳۸۴)

تارا و تب توت فرنگی (۱۳۸۲)

این زن حرف نمی زند (۱۳۸۱)

رأی باز (۱۳۸۱)

قرمز (۱۳۷۷)

آدم برفی (۱۳۷۳)

سه مرد عامی (۱۳۷۲)

عبور از تله (۱۳۷۲)

شهره سلطانی

مجموعه تلویزیونی شهره سلطانی :

۱۳۹۷ شرایط خاص  

۱۳۹۷ لحظهٔ گرگ و میش

۱۳۹۶ پنچری

۱۳۹۴ قاب خاطره

۱۳۹۱ هفت سین

۱۳۸۹ خون‌بها 

۱۳۸۷ گیلعاد

۱۳۸۶ ترش و شیرین

۱۳۸۵ مار و پله 

۱۳۸۴ سقوط 

۱۳۸۴ برای آخرین بار

۱۳۸۴ پای پیاده 

۱۳۸۳ هنگامه

۱۳۸۰ جوانی

۱۳۸۰ رستوران خانوادگی 

۱۳۷۹ همسفر

۱۳۷۹ صدایم کن 

۱۳۷۸ قصه‌های شهرک سینمایی

۱۳۷۷ میعاد در سپیده‌دم

۱۳۷۵ خانه عشق

۱۳۷۵ خانه سبز بازیگر

۱۳۷۴ طاغوت 

۱۳۷۳ شلیک نهایی 

۱۳۷۲ ضلع ششم

۱۳۷۱ بیا تا گل برافشانیم 

۱۳۷۰ این خانه دور است

۱۳۷۰ روزی روزگاری 

نمایش خانگی

شام ایرانی (فصل ۱۳) سعید ابوطالب