به گزارش پایگاه خبری نشان :

بهروز افخمی کارگردانی که با برنامه هفت جنجال بسیاری ایجاد کرد متولد 3 آبان ماه 1335 است و با مرجان شیرمحمدی که متولد ۱۳۵۲ است، ازدواج نموده است.

بیوگرافی و زندگینامه بهروز افخمی

 • نام :بهروز

 • نام خانوادگی :افخمی

 • تاریخ تولد :3 آبان 1335

 • ملیت :ایرانی

 • پیشه :کارگردان، نویسنده و سیاست مدار

 • همسر(ها) :ناهید طلوع (همسر اول) و مرجان شیرمحمدی (دومین همسر)

 • مدرک تحصیلی :دانشگاه صدا و سیما

بهروز-افخمی-و-مرجان-شیر-محمدی

بیوگرافی بهروز افخمی

بهروز افخمی متولد 3 آبان 1335 تهران، فارغ التحصیل تدوین از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. وی فعالیت هنری را با ساخت فیلم های کوتاه آغاز کرد.
او سینمای حرفه ای را برای بار نخست با فیلم «زیر باران» به کارگردانی سیف الله داد به عنوان مدیر فیلمبرداری تجربه کرد.
از دیگر فعالیت های جنبی وی می توان به تدریس سینما، عضویت در شورای هنرستان روایت فتح و نماینده مردم در مجلس ششم شورای اسلامی اشاره کرد.

ازدواج بهروز افخمی

زندگی مشترک بهروز افخمی با ناهید طلوع به جدایی انجامید. وی هم اکنون با مرجان شیرمحمدی زندگی می کند.
حاصل این ازدواج پسری به نام آهیل است.
بهروز افخمی

طریقه آشنایی وازدواج بهروز افخمی

ما اولین بارده سال پیش همدیگر را دیدیم ولی چند سال نشد که اورا ببینم .تا فیلم فرزند صبح که مرجان برای تست گریم آمد .بعد از فرزند صبح موقعیتی پیش آمد که ما همدیگرا بیشتر بشناسیم و ازدواج کنیم .بهروز افخمی در ادامه گفته :مرجان خیلی حساس و به جزئیات دقیق است ودر نهایت به همین خاطر داستان نویس خوبی است . مرجان شیر محمدی نیز در گفت و گو گفته است :به نظر من بهروز شخصیت خیلی جذابی داشت خیلی خونسرد و در عین حال پرانرژی بود . وی ادامه داده :زندگی با بهروز به نظرم خیلی هیجان برانگیز است و به قول معروف چون بالا و پایین زیاد است و حوصله آدم سر نمی رود. شیر محمدی همچنین گفته :من مخالفت فعالیتهای سیاسی افخمی هستم .ولی نمی توانم دخالت کنم و بگویم این کارها راانجام نده! به نظرم آدمهایی که طالب قدرت هستند جذب سیاست می شوند البته افخمی طالب قدرت نیست ولی دوست دارد درآن سرک بکشد. افخمی نیز درپاسخ گفته :بهتر است خانمها درسیاست دخالت نکنندچون عرصه خشنی است و نیاز به بی رحمی وخونسردی دارد.
بهروز افخمی در پایان گفته که اساسا ما خیلی شبیه هم هستیم فکر می کنم که اگر مرجان 17- 18سال سن اش بیشترو مرد بود دقیقا می شد من!

بیوگرافی همسر بهروز افخمی

بیست و دوم آذر ماه 1352 در تهران به دنیا آمد. ازدواج او با بهروز افخمی دومین ازدواج وی می باشد و از ازدواج اول خود پسری به نام "ماکان" دارد.از ازدواج خود با بهروز افخمی پسری به نام آهیل دارد که متولد کشور کانادا است. از 1365 تا 1371 زیر نظر آیدین آغداشلو نقاشی را فراگرفت. در 1374 وارد کارگاه آزاد بازیگری شد و سپس به مدرسهٔ تئاتر سمندریان رفت. در 1375 وارد عرصهٔ بازیگری شد. از وی دو رمان و دو مجموعه داستان به چاپ رسیده است. وی برای اولین کتاب خود برنده ی جایزه کتاب سال بنیاد گلشیری شد. تا کنون دو فیلم بلند سینمایی از داستان های او ساخته شده است. دیشب باباتو دیدم آیدا به کارگردانی رسول صدرعاملی از داستان "بابای نورا" و آذر،شهدخت،پرویز و دیگران از داستانی به همین نام به کارگردانی بهروز افخمی. همچنین خانه فرهنگ های جهان در کشور آلمان از این نویسنده تجلیل کرده است.و یکی از داستان های وی به زبان آلمانی ترجمه شده است.
بهروز افخمی

نظر او در مورد فیلم لاک قرمز

این نویسنده با تاکید بر اینکه داستان برای او یک اصل است توضیح داد:اگر داستان سرا داستان را خوب روایت کند مخاطب را با شخصیت ها درگیر می کند. داستان واقعی و هنر واقعی هنری است که می تواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند ما باید ا بهروز افخمی در روزنامه هفت صبح نوشت:«لاک قرمز» را دیدم و با دیدن آن تعداد فیلم های جذاب و دیدنی فیلمسازان جوان و تازه وارد سینمای ایران در سال نود و پنج از نظر من به هشت فیلم با هشت فیلمساز متفاوت رسید. فیلم ها و فیلمسازان تازه وارد و انتظار برانگیز امسال تا آن جا که من دیده ام اینها هستند:برادرم خسرو (احسان بیگلری) ایستاده در غبار (محمدحسین مهدویان) ابد و یک روز (سعید روستایی) زاپاس (برزو نیک نژاد) نیمه شب اتفاق افتاد (تینا پاکروان و طلا معتضدی) متولد 65 (مجید توکلی و جمیله دارالشفایی) خانه ای در خیابان چهل و یکم (حمیدرضا قربانی و آزیتا ایرانی) و لاک قرمز (سیدجمال سیدحاتمی و امیر عبدی).

بهروز افخمی در برنامه هفت

در شهریورماه 94، رسانه ها نوشتند که سری جدید برنامه «هفت» با اجرا و سردبیری بهروز افخمی به زودی از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. افخمی در سری جدید هفت به دنبال جلب نظر مردم و مسئولین تلویزیون است «سعی دارم برنامه ها و افکاری را که به دنبال پیاده کردن آن هستم از طریق رسانه ای مانند تلویزیون ارائه سازم و به نظرم می توان در این خصوص موفق بود و به دنبال این هستم که مسئولین تلویزیون و مخاطبان را راضی سازم.» افخمی که قرار است ساخت فیلم آینده خود که اثری جنگی با نام «خمسه خمسه» است را به فصل زمستان موکول کند، طبق گمانه زنی ها تا سال آینده با برنامه «هفت» همکاری خواهد داشت و پس از آن که مشغول ساخت فیلم خود خواهد شد، شرایطی جدید برای این برنامه پیش خواهد آمد.
بهروز افخمی

نظر بهروز افخمی در مورد جشنواره کن

کن جشنواره جریان دگرباش فیلمسازی است. مثلا وقتی به فیلم «آبی گرم ترین رنگ است» جایزه دادند اصلا به خاطر این دادند که درباره همجنس بازی است و خیلی وقیحانه هم در این باره ساخته شده است. حالا بعضی ها می گویند به کیفیت هنری فیلم جایزه دادند اما این حرف ها مزخرف است. مزخرف جریان روشنفکری وازده و جشنواره زده است. در واقع شما می توانید مطمئن باشید اگر فیلمی درباره همجنس بازی بسازید بالاخره در یکی از این جشنواره های اروپایی جایزه می گیرد، چرا که پروتکل های جشنواره ای درباره این موضوع تصریح دارند. جشنواره کن تا 4 سال پیش در بازار فیلم یک بخش خیلی مهم پورنوگرافی و فروش فیلم های پورنو داشت اتفاقا برای اینکه شوخی کنند یا توهین کنند یا اذیت کنند، می آمدند این غرفه را چسبیده به غرفه ایرانی ها دایر می کردند.
آن کسانی که می گویند جشنواره های اروپایی جشنواره های حرفه ای و با اهداف از پیش تعیین شده هستند اگر بچه مسلمانند یعنی وقتی رفتند خارج طبیعتا همه ابعاد جشنواره را ندیدند و به خودشان اجازه ندادند ببینند، نمی دانند درباره چه دارند صحبت می کنند.

فیلم شناسی بهروز افخمی

تلویزیون

 1. بخش جدید عملیات 125 (1391)

 2. عملیات 125 (1388)

 3. یازده دقیقه و سی ثانیه (1386)

 4. سریال کوچک جنگلی (1366)

سینما

 1. روباه (1393)

 2. آذر، شهدخت، پرویز و دیگران (1392)

 3. این خانه من نیست (فراموش خانه) (1389)

 4. سن پترزبورگ (1388)

 5. فرزند صبح (1387–1384)

 6. گاوخونی (1381)

 7. شوکران (1377)

 8. جهان پهلوان تختی (1376)

 9. عقرب (1375)

 10.  روز شیطان (1373)

 11. روز فرشته (1372)

 12. عروس (1369)

 13. تفنگ های سحرگاه (1367)

فیلمنامه نویس

 1. فرزند صبح (1387)

 2.  گاوخونی (1381)

 3.  شوکران (1377)

 4. جهان پهلوان تختی (1376)

 5. روز شیطان (1373)

 6. روز فرشته (1372)

 7. عروس (1369)

 8. دست نوشته ها (1365)