به گزارش پایگاه خبری نشان :

وزیر آموزش و پرورش گفت: مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان از سود مالی سال ۱۳۹۸ صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب بیش از ۹۷ هزار نفر از اعضای بازنشسته این صندوق واریز شد.

محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: از میان هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سود مالی صندوق ذخیره فرهنگیان، مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان به حساب بیش از ۹۷ هزار نفر از اعضای این صندوق که از مهر ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۸ بازنشسته شده یا تسویه کردند، واریز شد.

وی یادآور شد: این بازنشستگان پیش از این سهم‌الشرکه خود را دریافت و مبلغ فعلی صرفاً سود دوره بیست و پنجم و متعلق به سال مالی ۹۸ است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان شاغل نیز می‌توانند با مراجعه به وب سایت صندوق ذخیره فرهنگان و در قسمت صورت وضعیت اعضا، سود سال مالی ۹۸ را که به حساب آنها منظور شده است، مشاهده کنند، ادامه داد: همچنین بیش از ۱۰ میلیارد تومان از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته‌ای منظور شده است که به عضویت خود در صندوق ادامه داده‌اند تا از افزایش حداقل هزار میلیارد تومان سود سالانه در سال‌های آینده برخوردار شوند.

رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: چشم‌انداز سودآوری این صندوق نشان می‌دهد، همان طور که در چهار سال گذشته سودآوری صندوق از ۲۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته رسیده است، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری ۳۵۰۰ میلیارد تومانی می‌رسد.

حاجی میرزایی همچنین گفت: در همین حال با افتتاح مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه با حضور رئیس جمهوری در مرداد ۱۳۹۹ و بهره‌برداری از سایر طرح‌های پتروشیمی مؤسسه و بهبود روند سودآوری شرکت‌های تابعه، شاهد افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا پنج درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری مؤسسه منتفع خواهند شد، از این رو علاوه بر عضویت حدود ۸۵ درصدی فرهنگیان در صندوق، تاکنون نیمی از اعضا میزان واریزی خود را تا ۵ درصد افزایش داده‌اند.

حاجی میرزایی: هیچکس مجاز نیست دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کند

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که هیچکس مجاز نیست دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کند.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی با بیان اینکه وظیفه ما ارائه خدمات آموزشی است و ترجیح ما آموزش حضوری است گفت: اگر کسانی به هر دلیل نمی‌توانند از آموزش حضوری استفاده کنند می‌توانند از سایر روش‌های آموزشی بهره ببرند.

وی با اشاره به نسخه جدید «شاد» که روز پنجشنبه نهایی شد اظهار کرد: باید اطلاعات بیش از ۱۲ میلیون دانش‌آموز بارگذاری شود. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت آینده مشکلی در اتصال به «شاد» وجود نخواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هیچکس مجاز نیست دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کند اما شرایط برای آموزش حضوری فراهم است گفت: در گفت‌وگو با وزارت بهداشت به این نتیجه رسیدیم که همه مناطق کشور را از نظر وضعیت شیوع کرونا یکسان ببینیم.

حاجی میرزایی در گفت وگو با شبکه خبر افزود: آغاز سال تحصیلی در ۱۵ شهریور تصمیم وزارت آموزش و پرورش نبود بلکه از سوی ستاد ملی تصمیم‌گیری شد و ما هم مجری دستورات ستاد هستیم.

مهر