به گزارش پایگاه خبری نشان :

تخم مرغ حداقل وعده غذایی برای هر خانواده در تهران است. به همین دلیل قیمت تخم مرغ به عنوان کالای اساسی اهمیت دارد قیمت تخم مرغ در بازار باید به گونه‌ای باشد که هم مردم قدرت خرید داشته باشد و هم صنعت مرغداری آسیب نبیند. همواره با کاهش دمای هوا قیمت تخم مرغ دچار گرانی می شود اما امسال بی سابقه بوده است. افزایش نرخ رسمی نهاده‌های اصلی و هزینه حمل و نقل در دو هفته گذشته باعث افزایش قیمت تخم مرغ در بازار شده است رشد مجدد قیمت تخم مرغ، این بار آن را به هم ترازی با یارانه نقدی یک نفر رسانده است.

قیمت تخم مرغ

 قیمت تخم مرغ چند نرخی می‌شود

قیمت تخم‌مرغ شناسنامه‌دار در انواع بسته بندی مختلف تعیین و بر اساس درجه کیفی برای عرضه به بازار مصرف اعلام خواهد شد.

 بر اساس  یکصد و بیست و یکمین جلسه کارگروه تنظیم بازار که روز گذشته برگزار شد، دستور به  رصد و پایش وضعیت بازار و بررسی آخرین تغییرات قیمت کالاهای اساسی و ضروری داده شد.

 پیرو تصمیمات  نوزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی طی نامه شماره 60/245092 مورخ 99/10/13) در خصوص تعیین قیمت تخم‌مرغ شناسنامه‌دار در انواع بسته بندی، موضوع در جلسه مطرح و اعلام قیمت کالای مذکور طی نامه شماره 370/99/61219  مورخ 99/10/20 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مورد موافقت قرار گرفت.

قیمت تخم مرغ

قیمت تخم مرغ در عمده فروشی کاهش یافت

سید فرزاد طلاکش دبیرکل کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار گفت: در حالی که قیمت تخم مرغ درب مرغداری از ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان کاهش یافته اما مغازه داران حاضر به کاهش قیمت این محصول در خرده فروشی‌ها نیستند.

قیمت تخم مرغ اکنون دو نرخی است و مرغداران آن را به قیمت های متفاوت 14 هزار تومانی به شرکت پشتیبانی امور دام و با قیمت آزاد 18 هزار تومانی و حتی مقطعی 20 هزار تومان به سایرین به فروش رساندند.

قیمت تخم مرغ

 

وی افزود: قیمت تخم مرغ را باید بازار تعیین کند به طوری که از روز گذشته قیمت این محصول درب مرغداری  به 16 هزار تومان کاهش یافته  اما هنوز نرخ این محصول در خرده فروشی ها کاهش نیافته است.

مغازه دار ها وقتی می بینند که مردم حاضرند برای هرشانه تخم مرغ 50 هزار تومان پرداخت کنند حاضر به کاهش قیمت این محصول نیستند و کوتاه نمی آیند.