به گزارش پایگاه خبری نشان :

عباس تابش در گفت‌وگوی با خبرنگار صدا و سیما افزود: با توجه به مستندات ارائه شده در جلسه امروز که با حضور ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونان وزارت جهاد کشاورزی و صمت در سازمان حمایت برگزار شد؛ بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۵۵ درصد کنجاله و نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران تأمین شده و ۴۵ درصد باقی مانده از طریق جیره جایگزین جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که قیمت جیره جایگزین بالاتر از قیمت کنجاله نیست بنابراین تغییری در نرخ مصوب مرغ ، تخم‌مرغ و جوجه یک روزه به‌وجود نمی‌آید.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر این که تأثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت مرغ و تخم‌مرغ نهاده‌ها است، گفت: براساس اظهارات تولید‌کنندگان در تأمین کنجاله مشکلاتی وجود دارد، اما این کمبود قرار است از طریق جیره جایگزین پر شود البته مستندات بهای تمام شده جیره جایگزین هم در حال جمع آوری است، اما در هر صورت آنچه مسلم است تنش قیمتی در بازار نداریم.

تابش افزود: قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ در درب مدغداری ها، ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که اگر به این قیمت تغییرات قیمت واکسن و حمل‌ونقل را اضافه کنیم مبلغی کمتر از ۳۰۰ تومان می‌شود در نتیجه قیمت مصوب تخم‌مرغ در بازار پایین‌تر از ۱۰ هزار تومان است.

وی گفت: در خصوص تخم‌مرغ مشکل در شبکه توزیع نیست و قیمت‌ها از درب واحد تولیدی افزایش یافته با این ادله که قیمت نهاده‌ها افزایش داشته و به صورت آزاد خریداری می‌شود که در این مورد از مرغداران ادله خواسته‌ایم و باید ظرف ۴۸ ساعت مستندات خود را در این خصوص ارائه کنند و گرنه مورد تعزیر قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: در خصوص مرغ هم قیمت مصوب همان ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو می‌باشد و تغییری در آن حاصل نشده است.

تابش گفت: به طور قطع نظارت‌ها بر بازار بیشتر می‌شود و باید نرخ‌های مصوب از طرف فروشندگان رعایت شود.

وی با اشاره به این که گفته می‌شود در برخی گشت‌های نظارتی سازمان حمایت تعزیرات را همراهی نمی‌کند، افزود: اگر سازمان حمایت نبود و کوتاهی می‌کرد گشت تعزیرات شکل نمی‌گرفت و اگر سازمان حمایت همراهی نکند تعزیرات به چه استنادی و با چه پرونده‌ای به بازار مراجعه می‌کند چرا که مسئول تنظیم پرونده سازمان حمایت است و تعزیرات مسئول صدور رأی، بنابر این درست نیست که بگوییم که سازمان حمایت در گشت‌های نظارتی حضور ندارد. /منبع: شاتا

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .