به گزارش پایگاه خبری نشان :

 این در حالی است که چند روز قبل حکم قصاص وی به خاطر جنایتی دیگری که چهار سال قبل رقم زده بود در دیوان عالی کشور تایید شد و وی در لیسی سیاه اعدام قرار گرفت.

 
جنایت جنجالی در زندان رجایی شهر

یازدهم تیرماه سال 97درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر به وقوع پیوست. تلاش زندانبانان برای پایان دادن به درگیری خونین میان زندانیان بی نتیجه ماند و یکی از زندانی ها که گنده لاتی به نام وحید مرادی بود با پنج ضربه چاقو از پا در آمد.تصاویر این درگیری از دوربین های مداربسته زندان ضبط شد.

در بررسی‌ها مشخص شد وحید ۴۳ ساله که چندین سابقه کیفری داشت و 16 بار به زندان رفته بود اردیبهشت ماه از زندان آزاد شد و به میهمانی که دوستش حسین به مناسبت آزادی او تدارک داده بود رفت و به کری خوانی در اینستاگرام پرداخت اما این کری خوانی ها به درگیری میان او و حسین و سه خواهرزاده‌اش منتهی شد و او در پنت هاوس برج حسین ،در خیابان ۲۱ ولنجک وی را با ضربه چاقو کشت و سه خواهر زاده اش را زخمی کرد .وحید بعد از این جنایت و در حالی که قصد خروج از کشور را داشت در مرز ایران و ترکیه بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد . او به قتل در مستی اعتراف کرد.

چون بعد از انتقال وحید به زندان رجایی شهر ،بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده احتمال وقوع خطر را برای وی مطرح کرده بود او به بند خصوصی منتقل شد اما پس از چند روز به اصرار خانواده اش به بند عمومی رفت تا اینکه یازده تیر ماه در درگیری جنجالی کشته شد.

محاکمه 17متهم پشت درهای بسته

با تکمیل تحقیقات پلیسی 17نفر از زندانیان که در درگیری منتهی به جنایت شرکت کرده بودند بازداشت شدند و سعید و عباس که به گفته سایر زندانیان نزدیک تر از سایرین به وحید بودند به عنوان متهمان اصلی تحت بازجویی قرار گرفتند .ولی هر دو ادعا کرده‌اند ضربه کاری را با چاقوی دست ساز به وحید نزده اند.

پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست به چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شده و 17متهم پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شدند.

در پایان جلسه قضات دادگاه سعید را به قصاص محکوم کردند.عباس و سایر متهمان نیز به زندان محکوم شدند.

شکسته شدن حکم قصاص

سعید به حکم صادره اعتراض کرد و مدعی شد قاتل نیست. با این اعتراض پرونده در شعبه 39دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات عالی رتبه حکم قصاص را شکستند. آنها در گزارشی اعلام کردند لازم است قضات دادگاه فیلم دوربین مداربسته زندان را که صحنه درگیری خونین را ضبط کرده مورد بازبینی قرار دهند و سپس اقدام به انشاء رای کنند.

با این ایراد قضایی ،پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و سعید که چند روز قبل حکم قصاصش به خاطر قتلی که سال 95 در خیابان منصور رقم زده بود در دیوان عالی کشور تایید شده دیروز بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

جلسه  دادگاه از زبان وکیل پرونده

در ابتدای جلسه که این بار نیز غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد وکیل اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کرد و از طرف پسر خردسال وحید مرادی نیز قصاص خواست.اولیای دم گفتند به هیچ عنوان راضی به گذشت نمی شوند.

سپس فیلم ضبط شده صحنه جنایت در مونیتور دادگاه نمایش داده شد که در آن مشخص بود ضارب کیست. نمایش این فیلم موجب شد اولیای دم منقلب و آشفته شوند.

وقتی سعید در جایگاه ویژه ایستاد، اتهام قتل را نپذیرفت .وی گفت: قبول دارم در درگیری حضور داشتم اما من ضربه کاری را به وحید نزدم.

سپس قضات چاقوی دسته سبزی را که سعید قبلا در دادسرا اعتراف کرده بود با آن ضربه کاری را به وحید شده به او نشان دادند. اما سعید گفت: این چاقو متعلق به من نیست. چاقویی که من در دادسرا گفته بودم در دست داشتم چاقویی دیگر بود و منظور من این چاقو نبود.

وی ادامه داد: این چاقو متعلق به فرد دیگری است که در درگیری حضور داشت و در دادگاه قبلی به اتهام شرکت در درگیری منجر به قتل محاکمه و به زندان محکوم شد.

وکلای متهم نیز ایراداتی را مطرح کردند و گفتند: پرونده نواقص و ایراداتی دارد که باید رفع شود.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای حاضر کنند.

با پایان جلسه،نعیم نظامی ،وکیل اولیای دم حاضر به مصاحبه نشد و گفت طی چند روز آینده و بعد از انشا رای درباره این پرونده گفت و گو می کند.

وی گفت موکلش ،همسر وحید مرادی ،اوضاع روحی خوبی ندارد و نمیتواند در این رابطه صحبت کند.

زندگی شخصی وحید مرادی

وحید مرادی در خانواده ای چهار نفره به دنیا آمد و یک خواهر داشت.همسایه ها می گویند آنها خانواده ای آرام و موجه بودند. پدرش کارمند بازنشسته بود و معتمد محل. اما چند سال قبل وقتی وحید نوجوان بود، تنها خواهر او در جریان تصادف رانندگی کشته شد ومسیر زندگی وحید تغییر کرد. او کم کم به گنده لاتی تبدیل شد که چندین نوچه داشت.

ماجرای سه قتل در پرونده سعید

سعید در سال ۸۸ در درگیری خیابانی مرتکب نخستین قتل شد. اما مدتی بعد با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کرد و از زندان آزاد شد.

او سیزدهم بهمن ماه سال ۹۵ در درگیری دسته جمعی که در خیابان منصور رخ داده بود علی ۴۷ ساله را با اسلحه ساچمه ای به قتل رساند و دومین قتل را رقم شد.

او که چندین سابقه کیفری از جمله شرکت در سرقت مسلحانه طلافروشی در لاهیجان نیز در پرونده اش دارد در زندان رجایی شهر بود که متهم است یازدهم تیرماه سال 97 در درگیری خونین در محوطه هواخوری وحید مرادی را کشت/ رکنا

حجم ویدیو: 25.70M | مدت زمان ویدیو: 00:03:49

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .