به گزارش پایگاه خبری نشان :

روزیاتو/ چندی پیش مسئولان لیگ 4 هلند اجازه دادند فوکما 19 ساله در تیم مردان حضور پیدا کند که این اتفاق برای نخستین‌بار در تاریخ فوتبال رخ می داد.

ناگاساتو سابقه ی درخشانی در فوتبال زنان دارد. او از سال ۲۰۰۴ در سه دوره از جام جهانی و دو دوره از بازی های المپیک با تیم ملی فوتبال زنان ژاپن شرکت داشته و در مجموع ۵۸ گل برای کشور خود به ثمر رسانده است. این بازیکن ۳۳ ساله در باشگاه خود Chicago Red Stars هم درخشش داشته و ۸ گل و ۸ پاس گل هم برای آن به ثمر رسانده است.

3

هایابوسا ایلون یک تیم لیگ دسته دو است و تصمیم ناگاساتو برای رفتن به این باشگاه شاید تحت تأثیر برادر بزرگ ترش، جنکی، باشد که در حال حاضر هافبک تیم هایابوسا ایلون است.

ناگاساتو می گوید: «صادقانه بگویم، معلوم نیست چقدر بتوانم در یک تیم مردانه مؤثر باشم. اما پیام هایی که مگان راپینو، بازیکن تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در جام جهانی داشت برای من واقعاً الهام بخش بود و نمی دانم که من هم می توانم پیامی برای جامعه داشتم باشم یا نه.»

2

«هرچه سنم بالاتر می رود عملکرد و وضعیتم بهتر می شود. به شدت مشتاقم که وارد این چالش شوم.»

ناگاساتو از ماه اکتبر رسماً بازیکن تیم هایابوسا ایلون خواهد شد و از آن زمان تا شروع مسابقات پیش از آغاز فصل لیگ فوتبال زنان به طور موقت در این تیم بازی خواهد کرد و بنابراین او فقط چند ماه فرصت دارد تا خود را نشان دهد. البته تا این جای کار هم قدم بزرگی محسوب می شود، موضوعی که ناگاساتو هم خود به آن آگاه است.

او در اینباره گفته: «من فکر کردم که شاید بتوانم نشان دهم زنان هم می توانند در تیم مردان بازی کنند. می خواهم کمک کنم تا جامعه ای به وجود بیاید که در آن هیچ محدودیتی از نظر جنسیت یا نژاد نباشد.»/ روزیاتو

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .