به گزارش پایگاه خبری نشان :

قند بالا

یک بطری نوشابه به طور متوسط شامل ۱۰ قاشق چای‌خوری شکر است. این مقدار شکر به خصوص در مایعات باعث افزایش سریع قند خون می‌شود که نتیجه آن ایجاد واکنش انسولینی در بدن است. در بلند مدت همچنین افراد به سبب استفاده از نوشابه ممکن است شاهد بیماری دیابت یا مقاومت به انسولین باشند.

فسفریک اسید

نوشابه دارای فسفریک اسید است که در توانایی بدن در جذب کلسیم تداخل ایجاد می‌کند و می‌تواند باعث ایجاد پوکی استخوان، کرم خوردگی دندان و نرمی استخوان ‌شود. فسفریک اسید همچنین با اسید معده در تماس قرار می‌گیرد و گوارش را کند می‌کند و جذب مواد غذایی را با مشکل مواجه می‌سازد.

شیرینی‌های مصنوعی

در تولید نوشابه از آسپارتام به عنوان قند استفاده می‌شود که می‌تواند بدتر و زیان آورتر از قند باشد. این نوع شیرینی مصنوعی تقریبا با صدها مشکل سلامتی گوناگون از جمله تشنج، ام اس، تومور مغزی، دیابت و اختلالات عاطفی مرتبط است.

کافئین بالا

بیشتر نوشابه‌ها دارای کافئین هستند که می‌تواند باعث ایجاد انواع خاصی از سرطان، تومور سینه، ضربان نامنظم قلب، فشار خون بالا و مشکلات دیگر شود.

آب نامرغوب

یکی دیگر از مضرات نوشابه به آب نامرغوب آن بازمی‌گردد. آبی که از آن در تولید نوشابه‌ها استفاده می‌شود دارای کلر، فلوراید و نیز مقادیری از مواد سنگین است.

چاق شدن

محققان هاروارد اخیرا به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف نوشابه با چاقی در ارتباط است. تحقیقات روی افراد ۱۲ ساله نشان داد کسانی که نوشابه مصرف می‌کنند چاق‌تر از کسانی هستند که مصرف نوشابه ندارند؛ و در هر وعده نوشابه که روزانه مصرف می‌شود خطر ابتلا به چاقی ۱.۶ برابر افزایش می‌یابد.

مضر برای دندان‌ها

مصرف نوشابه به طور طبیعی باعث بزرگ شدن پلاک دندان می‌شود که نتیجه آن کرم خوردگی دندان و نیز ایجاد مشکلاتی در لثه است.

جایگزین‌های سالم برای نوشابه

اگر شما یک نوشابه‌خور حرفه‌ای هستید و برای رهایی از مضرات نوشابه به دنبال جایگزین‌های سالمی برای آن می‌گردید نگران نباشید چرا که گزینه‌های فراوانی پیش روی شماست. نکته اینجاست که باید گزینه‌های جدید را همراهتان داشته باشید تا زمانی که نیاز به قند پیدا کردید از آن‌ها استفاده کنید.

آب میوه

 آب کفیر

 لیموناد زردچوبه یخ

مجله دلتا

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .