به گزارش پایگاه خبری نشان :

از آن جا که این نوشیدنی شگفت انگیز در سال های اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است، بسیاری از مردم سرکه سیب را به دلیل فوایدش در کاهش وزن ، کنترل قند خون ، تقویت سلامتی و بهبود آکنه و اسکار مصرف می کنند اما علی رغم مزایای بیشمار آن، کارشناسان بهداشت توصیه می کنند هنگام مصرف سرکه سیب احتیاط کنید زیرا اگر به روش صحیح استفاده نشود مصرف آن به طور بالقوه می تواند به سلامتی آسیب برساند.

نوشیدن سرکه سیب بلافاصله بعد غذا

ممکن است تصور کنید نوشیدن سرکه سیب پس از غذا به کاهش وزن کمک می کند اما این امر به هیچ وجه صحیح نیست زیرا می تواند روند هضم غذا را به تعویق اندازد. نوشیدن سرکه سیب با معده خالی فواید سلامتی را به حداکثر می رساند و توانایی پردازش غذا را افزایش خواهد داد. اگر می خواهید سرکه سیب را پس از غذا بنوشید حداقل به مدت 20 دقیقه صبر کنید.

استنشاق سرکه سیب

استنشاق سرکه سیب می تواند آسیب جدی به ریه ها وارد کند بنابراین از این امر خودداری کنید زیرا باعث سوزش ریه های شما خواهد شد.

مصرف سرکه سیب غلیظ

نوشیدن سرکه سیب غلیظ برای دندان ها مضر است بنابراین باید توجه داشت که حتی سرکه سیب رقیق شده در آب نیز اسیدی بوده و به مینای دندان آسیب می رساند اما آسیب آن به مرتب کم تر خواهد بود.

نوشیدن سرکه سیب به مقدار زیاد

همان طور که فواید بیشمار سرکه سیب مشخص شده است بنابراین ممکن است بخواهید با نوشیدن مقدار زیادی از آن اثراتش را تضمین کنید اما این امر می تواند برای بدن خطرناک باشد و سبب سوزش سردل و عوارض جانبی مختلفی شود. بنابراین نوشیدن آن را با مقدار کم شروع کنید. روزانه دو قاشق غذاخوری از سرکه سیب رقیق شده پیشنهاد می شود.

نوشیدن سرکه سیب قبل از خواب

قطعا مصرف سرکه سیب قبل از خواب ایده خوبی نیست. متخصصان بهداشت اظهار می دارند نوشیدن سرکه سیب دقیقا قبل از خواب به مری آسیب می رساند بنابراین باید بین نوشیدن آن و خواب، حداقل 30 دقیقه فاصله باشد.

اعمال مستقیم سرکه سیب روی پوست

اعمال مستقیم سرکه سیب روی پوست به دلیل خاصیت اسیدی آن مضر است. اگر از آن به عنوان تونر برای درمان عفونت ها و از بین بردن لکه ها استفاده می کنید رقیق کردن آن را فراموش نکنید.

نمناک

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .