به گزارش پایگاه خبری نشان :

سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: شهریورماه سال جاری ماموران انتظامی شهرستان "ممسنی" از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از آتش‌سوزی ارتفاعات "قلعه سفید" مطلع و بلافاصله به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او گفت: این آتش سوزی که 14 شهریورماه سال جاری در ارتفاعات "قلعه سفید" شعله ور و با فرا گرفتن بیش از 40 هکتار از پوشش‌های جنگلی ادامه یافته بود در کمتر از 72 ساعت با تلاش‌های پلیس، نیروهای مردمی و همچنین دستگاه های امدادی و اداره منابع طبیعی، کنترل و خاموش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان "ممسنی" با بیان اینکه شناسایی عاملان آتش سوزی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، گفت: ماموران انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی و بررسی‌های فنی و تخصصی، موفق شدند 2 نفر از عاملان آتش‌سوزی را شناسایی و آنان را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی "ممسنی" افزود: متهمان در بازجویی اولیه اقرار کردند که برای تفریح به این منطقه کوهستانی عزیمت و پس از افروختن آتش، قادر به مهار آن نبودیم و سریعاً از محل متواری شدیم.

سرهنگ "قسام" با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، تصریح کرد: در این فصل از سال مراتع و چمنزارهای جنگلی خشک و با کوچک‌ترین جرقه، شعله‌ور شده و موجب آتش‌سوزی به وسعت زیادی خواهد شد لذا تاکید می‌شود که هموطنان هنگام رفتن به طبیعت از افروختن آتش در آن مکان‌ها جدا خودداری کنند.

برنا

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .