به گزارش پایگاه خبری نشان :

گفتنی است یکی از مهم ترین خواص معجون شیر و پودر سنجد برای درمان پوکی استخوان و خستگی زودرس می باشد به گونه ای که مصرف این معجون برای افرادی که پوکی استخوان دارند بسیار توصیه می شود.

لازم به ذکر است که برای داشتن پودر سنجدی سالم و مناسب توصیه می شود که این کار توسط خود فرد انجام شود تا از سلامت پودر سنجد اطمینان بدست آورید چرا که متاسفانه برخی از پودر سنجدهای آماده که در مغازه ها و یا عطاری ها به فروش می رسد تازه نیست و یا اینکه از کیفیت بالایی برخوردار نمی باشد.

طرز تهیه پودر سنجد و شیر

بدیهی است برای تهیه این معجون باید در ابتدا یک قاشق غذا‌خوری پودر سنجد را در یک لیوان شیر، ریخت و بعد با یک قاشق غذاخوری عسل آن را شیرین کرد و روزانه یک وعده از آن را با غذا یا میان‌وعده میل کرد هر چند در این مجال باید یادآور شد که استفاده از عسل برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند توصیه نمی شود.

جالب است بدانیم که با 14 روز خوردن این معجون ساده، معجزه آن را به راحتی می توان مشاهد کرد همچنین 70 یا 72 روز مصرف آن، مکمل درمانی بسیار مناسبی برای مبارزه با پوکی استخوان و آلزایمر است.

توجه داشته باشید که برخی افراد شیر گرم و برخی افراد شیر سرد را برای استفاده از این ترکیب ترجیح می‌دهند، پس می‌توانید مطابق مزاجتان از شیر با دمای مناسب استفاده کنید.

مصرف این ترکیب برای جوانان محدودیتی ندارد اما ممکن است افراد میانسال و مسن را با اختلالات گوارشی مثل یبوست مواجه کند؛ اگرچه شیر گرم خاصیت مسهل بودن دارد اما مصرف این ترکیب گاهی افراد با سن بالاتر را با مشکل مواجه می‌کند.

یکی دیگر از روش های مصرف پودر سنجد برای افراد میانسال  مصرف همزمان سیر و سنجد با مربای بالنگ، مربای به، مربای گل و عسل می باشد که با این ترکیب از عوارض احتمالی مصرف نیز جلوگیری خواهد شد و به راحتی می توان از خواص آن بهره برد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که  ترکیب پودر سنجد و شیر به دلیل املاح معدنی سرشاری که دارد سطوح مفصلی را روان  و از بروز آرتروز و عوارض ناشی از آن نیز جلوگیری می‌کند

 

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .