به گزارش پایگاه خبری نشان :

قیمت دلار قیمت یورو و ارزهای دیگر در بازار آزاد امروز سه شنبه 28 دی ماه اعلام شد. قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی نسبت به روزهای گذشته با کاهش  اعلام شد. براین اساس قیمت دلار  در صرافی ملی برای فروش 25 هزار و 980 تومان تعیین شد.  قیمت دلار برای فروش در بازار آزاد 27 هزار و 400 قیمت گذاری شد..قیمت دلار امروز را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید

قیمت دلار امروز

امروز سه شنبه 28 دی ماه 1400 قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی و بازار آزاد با کاهش همراه شد

دلار 27/400 27/300
یورو 31/230 31/080
پوند انگلیس 37/360 37/160
دلار کانادا 21/885 21/785
100دینار عراق 1/880 1/870
لیر ترکیه 2/035 2/015
افغانی افغانستان 261 259
منات آذربایجان 16/105 16/005
10 درام ارمنستان 570 565
یوان چین 4/330 4/300
10 ین ژاپن 2/385 2/375
درهم امارات 7/460 7/440

قیمت دلار در صرافی ملی

امروز قیمت دلار برای فروش 25 هزار و 980 تومان و قیمت دلار برای خرید 25 هزار و 465 تومان قیمت گذاری شده است. همچنین قیمت یورو برای فروش 29 هزار و 257 تومان و قیمت یورو برای خرید 28 هزار و 678 تومان تعیین شده است.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز سه‌شنبه با ۱۴۲ تومان کاهش، ۲۷,۱۴۳ تومان معامله شد. قیمت دلار در بازار آزاد نیز ۲۷,۳۰۰ تعیین شد.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز سه‌شنبه ۲۸ دی با ۱۴۲ تومان کاهش، ۲۷,۱۴۳ تومان معامله شد. طی معاملات امروز، ۲۷,۲۱۰ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۱۲۶ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است. قیمت دلار در بازار آزاد نیز ظهر امروز ۲۷,۳۰۰ ثبت شد.

چشم‌انداز کاهشی قیمت دلار

کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز با توجه به انتظارات کاهشی تورم و همچنین افزایش عرضه در بازار ارز ایران معتقدند چشم‌انداز نرخ ارز در ایران کاهشی است.

این افراد با اشاره به سیگنال‌های سیاست گذار و بازار‌ساز مبنی بر افزایش قابل توجه میزان عرضه در بازار ارز و همچنین پیشرفت‌های حاصل شده در روند مذاکرات هسته‌ای‌ ایران با ۱+۴ بر این باور‌ند که در هفته‌های آتی بازار ارز تهران شاهد کاهش قیمت و رسیدن به سطوح پایین‌تر خواهد بود.

از طرف دیگر این افراد با اشاره به تلاش مشابه و بی‌نتیجه روز شنبه قیمت دلار در جهت گذشتن از مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی همچنین معتقدند که کاهش قیمت در کانال ۲۷ هزار تومانی به دلیل حمایت‌های معامله‌گران می‌تواند مدت بیشتری به طول بینجامد و کانال ۲۷ هزار تومانی را هسته سخت نرخ دلار دانستند.

​برخی دیگر از تحلیلگران بازار ارز نیز با اشاره به تاثیر‌پذیری نرخ ارز از اخبار مذاکرات کمیسیون مشترک برجام و کاهش ۱۰ درصدی قیمت دلار از ابتدای انتشار اخبار مثبت مذاکراتی، معتقدند این وقفه به وجود آمده در روند کاهشی نرخ ارز می‌تواند به دلیل عدم انتشار اخبار جدید از مقر مذاکرات و سکوت خبری این رویداد باشد.

این افراد همچنین بر این باورند که کلید عبور نرخ دلار از این هسته سخت و مرز حمایت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی انتشار اخبار مثبت جدید از مذاکرات وین است

قیمت دلار در بازار در بازار 

در نهایت قیمت دلار در پایان ساعات کاری روز دوشنبه ۲۷ دی ماه با ۱۵۰ تومان کاهش قیمت نسبت به روز یکشنبه در سطح قیمتی ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومانی به کار خود پایان داد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته از نرخ ارز برای روز‌های میانی هفته هم در بازه ۲۷ هزار و ۴۵۰ تا ۲۷هزار و ۶۵۰ تومان مطرح می‌شد

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز (سه‌شنبه، ۲۸ دی‌ماه) اعلام کرد که بر اساس آن، بهای ۱۶ واحد پولی افزایش و قیمت ۲۲ ارز کاهش یافت، نرخ هشت واحد پولی دیگر نیز ثابت ماند.

امروز هر دلار آمریکا ۴۲ هزار ریال، پوند انگلیس ۵۷ هزار و ۳۳۷ ریال و یورو ۴۷ هزار و ۹۱۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

برپایه این گزارش، هر فرانک سوئیس امروز ۴۵ هزار و ۹۶۶ ریال، کرون سوئد چهار هزار و ۶۶۲ ریال، کرون نروژ چهار هزار و ۸۱۶ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۴۳۸ ریال، روپیه هند ۵۶۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۹۷۸ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۳ هزار و ۸۶۳ ریال، ۱۰۰ ین ژاپن ۳۶ هزار و ۶۶۳ ریال، دلار هنگ‌کنگ پنج‌هزار و ۳۹۱ ریال و ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۲ ریال قیمت گذاری شد.

همچنین هر دلار کانادا ۳۳ هزار و ۵۶۵ ریال، دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۵۵۱ ریال، راند آفریقای‌جنوبی ۲ هزار و ۷۲۸ ریال، لیر ترکیه سه‌هزار و ۱۲۱ ریال، روبل روسیه ۵۵۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۲ هزار و ۸۷۹ ریال و لیر سوریه ۱۷ ریال تعیین قیمت شد.

قیمت دلار استرالیا هم امروز ۳۰ هزار و ۲۸۸ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۵۱ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۸ هزار و ۸۴۰ ریال، ۱۰ روپیه سریلانکا ۲‌ هزار و ۷۴ ریال، کیات میانمار ۲۴ ریال، یکصد روپیه نپال ۳۵ هزار و ۳۱۲ ریال، یکصد درام ارمنستان هشت‌هزار و ۷۴۹ ریال و دینار لیبی ۹ هزار و ۱۷۴ ریال تعیین شد.

امروز در تابلوی بانک مرکزی هر یوان چین ۶ هزار و ۶۱۶ ریال، یکصد بات تایلند ۱۲۷ هزار و ۶۵ ریال، رینگیت مالزی ۱۰هزار و ۳۹ ریال، یک‌هزار وون کره‌جنوبی ۳۵ هزار و ۲۵۲ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۸ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۹ هزار و ۶۴۶ ریال، هر لاری گرجستان ۱۳ هزار و ۶۳۸ ریال، یک‌هزار روپیه اندونزی ۲‌ هزار و ۹۳۱ ریال، افغانی افغانستان ۴۰۱ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۶ هزار و ۲۴۳ ریال، منات جمهوری آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۲۱ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۱ هزار و ۹۹۴ ریال، سامانی تاجیکستان سه‌هزار و ۷۱۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و ۲۳ ریال قیمت خورد.

منبع : گسترش نیوز