به گزارش پایگاه خبری نشان :

 بسیاری از افراد معتقدند می‌توان با ایجاد مانع بین خود و ویروس از ابتلا به کرونا پیشگیری کرد، گاهی این مانع ماسک است و گاهی شیلد محافظ و گاهی نیز پلاستیک‌هایی که درواقع پارتیشن می‌شوند.

هنگامی که افراد نزدیک یکدیگر هستند، مانند راهروی پرداخت (بخش صندوق) یک فروشگاه مواد غذایی، موانع پلاستیکی می‌توانند تا حدی موثر عمل کنند. دکتر الی موری، متخصص اپیدمیولوژیست در دانشگاه بوستون، در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفت: «از نظر تئوری پلاستیک برای جلوگیری از قطرات بزرگی است که هنگام سرفه یا عطسه از دهان بیمار خارج می‌شوند، اما از نظ علمی و عملی پزشکان هنوز مطمئن نیستند که در واقع این پلاستیک‌ها تا چه حدی موثر عمل می‌کنند.»

وی افزود: «با این حال، "ه صورت شهودی، منطقی است که اگرچه حدس می‌زنیم این پلاستیک‌ها خطر انتقال بیماری را کاهش می‌دهند، باز هم از سایر اقدامات محافظتی مانند ماسک صورت و فاصله فیزیکی که در مطالعات نشان داده شده است برای پیشگیری انتقال بیماری موثر است استفاده شود.»

ویلیام ریستن پارت، استاد مهندسی شیمی در دانشگاه UC دیویس، در این باره گفت: «احتمالاً انتقال آئروسل کمتر از انتقال قطره است. درواقع در حالی که پوشش پلاستیکی می‌تواند قطرات بزرگتر و سنگین تری را بگیرد، ذرات کوچکتر می‌توانند از نظر تئوری در بالا یا اطراف آن شناور شوند، این موضوع بستگی به تهویه اتاق نیز دارد.»/ انتخاب

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .