به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گفته رسانه‌های محلی در چین، یک دست نوشته تاریخی توسط سارقان دزدیده شده‌است. پس از سرقت، سارقان به آپارتمان شخصی به نام Fu Qunxiao رفتند و این نسخه خطی را در کنار مجموعه‌ای از اشیاء عتیقه و قدیمی که در ماه سپتامبر دزدیده بودند، قرار دادند. در این سرقت، سارقان موفق به سرقت ۲۴۰۰۰ تمبر پستی چینی، ۱۰ سکه قدیمی و ۷ نسخه خطی شدند که قیمت کل اقلام به سرقت رفته حدود ۶۴۵ میلیون دلار است.

پلیس ۳ نفر را که مظنون به انجام این سرقت هستند را دستگیر کرد، در حالی که جستجوی دو فرد دیگر درگیر در این پرونده نیز در جریان است. سارقان این نسخه قدیمی را به صاحب خانه به قیمت ۵۰ پوند فروختند. این مرد اول به امید اصل بودن این کتاب بود. این فرد تصور می‌کرد که این نسخه جعلی است و به همین دلیل این نسخه خطی قدیمی را از سر نادانی پاره کرد. این دست نوشته نادر، مربوط به زمان کومونیسم‌ها است که توسط رهبر سابق کمونیست چین، مائو تسه تونگ نوشته شده بود.

یک منبع پلیس چین فاش کرد که این شخص نسخه خطی که ۳۰۰ میلیون دلار ارزش آن تخمین زده می‌شود را پاره کرده است. این شخص گفت: "دیدن اینکه این کتاب را به دو قسمت تقسیم کنم، دلخراش بود و من واقعا از این کار پشیمان هستم. " کارشناسان تاریخی گفتند که این کار قطعا بر ارزش آن تأثیر می‌گذارد، اما هنوز میزان خسارت وارده مشخص نیست./باشگاه خبرنگاران

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .