به گزارش پایگاه خبری نشان :

 پس از شیوع کرونا صحن‌های علنی و جلسات شورای شهر تهران به صورت مستمر برگزار شد و هراز چندگاهی نیز صحبت‌های ضد و نقیضی در مورد ابتلای چند عضو شورای شهر از جمله «محسن هاشمی» رئیس این شورا به گوش می‌رسید که البته هاشمی اعلام کرد که تست کرونایش منفی بوده است.

این اخبار تنها به وی ختم نشد و در مراحل بعدی چند عضو دیگر از جمله «زهرا صدراعظم نوری» رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از مثبت بودن آزمایش کرونای خود خبر داد.

وی چندی پیش در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «ویروس کرونا را جدی بگیریم. او میهمان ناخوانده‌ای است که با هیچ‌کس تعارف ندارد. با اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردم اما در اثر سرفه‌های مکرر راهی بیمارستان شدم. ۶ روز در بیمارستان و ۱۸ روز هم در قرنطینه خانگی ماندم؛ نتیجه هر دو بار تست PCR منفی شد اما سرفه و ضعف جسمی هنوز ادامه دارد.»

پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای نوری، «علی اعطا» سخنگوی شورای شهر تهران هفتم مهر در توئیتر از تعطیلی جلسه علنی شورای شهر تهران در روز سه‌شنبه (هشتم مهرماه)، به دلیل احتمال جدی شیوع کرونا خبر داد.

وی نوشت: خانم دکتر زهرا صدراعظم نوری عضو شورا با علایم شدید کرونا از دیروز در بیمارستان بستری شده‌اند و با توجه به اینکه در جلسه پیشین همکاران دیگری با ایشان در تماس و گفت‌وگو بوده‌اند و احتمال شیوع و گسترش کرونا در میان همه حاضران در صحن شورا (اعضاء شورا، خبرنگاران، کارشناسان و پرسنل اداری) جدی است؛ تصمیم به تعطیلی جلسه فردا سه‌شنبه گرفته شد.

پیش از آن خود اعطا هم در مرداد ماه از ابتلایش به این ویروس خبر داده بود.

وی در توئیتر نوشته بود: نشانه‌های ⁧کرونا⁩ آشکار و پاسخ آزمایش مثبت شد؛ امیدوارم همه عزیزان از گزند بیماری‌های سخت در امان باشند؛ فعلا علائم شدید نیست و اگر ان‌شاءالله شدید نشود، قرنطینه را فرصتی برای اندکی مطالعه آزاد و تمرکز بر پایان نامه دکتری تلقی می‌کنم.

پس از وی نیز محمد علیخانی و زهرا نژادبهرام به کرونا مبتلا شدند و در تازه‌ترین مورد، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران هم از ابتلای خود به این ویروس منحوس خبر داد.

وی امروز توئیت کرد و نوشت: یکشنبه هفته گذشته احساس بیحالی و ضعف داشتم و روز دوشنبه تست کرونا دادم که مشخص شد متاسفانه به بیماری کرونا مبتلا شده‌ام.

فراهانی ادامه داد: از هفته قبل در منزل در قرنطینه هستم و تا انتهای هفته جاری نیز در منزل می‌مانم و پس از منفی شدن تست کرونا، به شورا و فعالیت شهری باز خواهم گشت.

به گزارش ایرنا کرونا تعارف ندارد و تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

رکنا