به گزارش پایگاه خبری نشان :

دکتر علیرضا رییسی در یکی از بخش‌های خبری سیما درباره محدودیت‌هایی که به دلیل افزایش شیوع کرونا قرار است اعمال شود، گفت: در وهله اول تاکید می‌کنم که ستاد ملی کرونا یک سخنگو دارد و سخنگوی ستاد هم من هستم و مطالبی که در ارتباط با مصوبات ستاد ملی باید ارائه شود، فرآیند به گونه‌ای است که از زبان بنده باید اعلام شود. اینکه عزیزان پیشنهادات را به عنوان مصوبات تلقی می‌کنند، کار درستی نیست.

وی افزود: در شنبه‌ای که گذشت در ستاد ملی مقابله با کرونا، دو پیشنهاد مطرح شد؛ پیشنهاد اول در زمینه ایجاد محدودیت در مراکز استان‌ها و شهر‌های پرجمعیت از ۲۰ آبان ماه بود که مصوب شد و از ساعت ۱۸ به بعد، محدودیت‌هایی اعمال می‌شود. پیشنهاد دوم هم بحث منع رفت و آمد‌های درون شهری توسط خودرو‌های شخصی بود که مورد بحث قرار گرفت و مقرر که بررسی بیشتری در این زمینه انجام دهیم و به همین دلیل امروز بعد از ظهر ساعت ۱۵:۰۰ جلسه قرار گاه برگزار می‌شود و قرار است در این جلسه این پیشنهاد مجددا مطرح و بررسی شود. زیرا هر اقدام و محدودیتی که قرار باشد اعمال شود، باید از جنبه‌های مختلفی مانند تاثیرش بر کنترل بیماری، قابلیت اجرایی آن و... بررسی شده و بعد از جمع بندی نظرات، تصمیم گیری شود؛ بنابراین اینکه گفته شده از شبنه قرار است این محدودیت اعمال شود، به هیچ وجه فعلا مصوبه ستاد ملی کرونا را ندارد و امروز بعد از ظهر مطرح شده و بعد از تصویب نهایی به اطلاع مردم می‌رسد.

رییسی درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران نیز گفت: ظاهرا یکی از همکاران به گونه‌ای مطح کرده بودند که پیشنهادی مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای تهران ارائه شده و حتی فراتر از این گفته شده بود که ظاهرا رییس جمهور با تعطیلی دو هفته‌ای تهران موافقت کرده، اما استاندار اجرا نمی‌کند. من قاطعا می‌گویم که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و این پیشنهاد هم مانند سایر پیشنهاد‌هایی است که مطرح شده است.

وی ادامه داد: در ستاد ملی که با ریاست رییس جمهور برگزار می‌شود، اگر از سوی کمیته‌ها پیشنهادی داده شود، مطرح می‌شود و اجماعی درباره نظرات انجام شده و سپس تصمیم گیری می‌شود. اگر ستاد ملی تصمیمی را اتخاذ کرده و ابلاغ شود، قطعا لازم الاجراست و کسی نمی‌تواند آن را اجرا نکند؛ بنابراین این خبر دچار اشکال است. در ستاد ملی اگر پیشنهادی شود، بررسی شده و آقای رییس جمهور هم مانند سایر اعضای ستاد نظر می‌هند و اگر پیشنهادی مصوب شود، کسی نمی‌تواند آن را اجرا نکند.

رییسی گفت: پیشنهادات مختلفی از استان‌های مختلف آمده و مورد بررسی و بحث کارشناسی قرار گرفته، در ستاد مطرح و تصمیم گیری می‌شود. اینکه تصمیم گیری در این زمینه شده و کسی مخالفت کرده، به هیچ وجه صحت ندارد.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .