به گزارش پایگاه خبری نشان :

یوسف کاووسی معاون ارزی اسبق بانک مرکزی  ر خصوص نوسانات این روزهای دلار اظهار کرد:آینده نرخ ارز، سوالی است که طی چند روز گذشته زیاد شنیده و پرسیده می شود.بازار به این سوال پاسخ داده و این روزها شاهد بودیم که قیمت دلار در بازار آزاد در مقاطعی کمتر از سامانه نیما بود.

وی ادامه داد: برخلاف آنچه تلقین می شود دولت و بانک مرکزی علاقه ای به بالا نگه داشتن نرخ ارز در شرایط فعلی نیست و تحلیل برخی رسانه ها مبنی بر قرار دادن کف قیمتی توسط بانک مرکزی و جلوگیری از کاهش بیشتر نرخ ارز صحت ندارد.

کاووسی گفت: شرایط فعلی بازار و تصمیمات هفته گذشته شورای عالی امنیت ملی و نتیجه انتخابات آمریکا مانع از ریزش بیشتر نرخ ارز خواهد شد؛ چرا که خواه ناخواه تقاضا در بازار به دلیل ترخیص کالاها از گمرک بیشتر شده است.

معاون ارزی اسبق بانک مرکزی بیان کرد:با گذشت زمان و مواجه شدن ترامپ با نتایج انتخابات و اظهار نظرهای افراد با نفوذ در ایران و آمریکا می تواند نقش مهمی در کاهش بیشتر نرخ ارز و یا تثبیت قیمت ها در محدوده فعلی و یا حتی بازگشت به قیمت های قبل داشته باشد.بازار آماده ریزش بیشتر است و آثار آن در قیمت سکه و خودرو به وضوح دیده می شود.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .