به گزارش پایگاه خبری نشان :

ماه‌ها گذشت و درمان قطعی کرونا یافت نشد. به دلیل شیوع این ویروس ناشناخته و مرموز، همچنان شاهد مرگ‌ومیرهای جمعیت قابل‌توجهی از افراد در اقصی نقاط دنیا هستیم.میزان کشته‌شدگان و مبتلایان به ویروس روز به‌روز در حال افزایش است و آمار وحشت‌بار کابوس کرونا گویا تمامی ندارد.

نگرانی های شیوع کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن در سراسر جهان همچنان مشهود است و هر روز این ویروس منحوس با علائم جدید و ناشناخته نمایان می‌شود.تاکنون نیز درمان قطعی از سوی هیچ یک از مجامع علمی جهان تایید نشده است.

ما در این میان افراد زیادی هستند برای در امان ماندن از این ویروس، دست به هر کاری می زنند و گاها برخی از افراد ادعای کشف درمان اختصاصی این ویروس را دارند همانطور که در اوایل شیوع کرونا، شاهد تجویزها و ادعاهای غیرعلمی و نادرست بودیم که منجر به بروز شبهه در بین مردم و زیر سوال بردن تلاش‌های کادر درمان می شد.البته اکنون نیز افرادی در دنیا و از جمله کشور ما هستند که ادعای درمان قطعی کرونا را دارند اما از نظر سازمان بهداشت جهانی درمان قطعی کرونا تا کنون به اثبات نرسیده است.

دریا درمانی در بندر عباس

اخیراً فیلم کوتاهی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود مبنی بر اینکه فردی در بندرعباس ادعا کرده است با « دریا درمانی « و شست و شوی سینوس‌ها می‌تواند کرونا را درمان کند این در حالی است که دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در واکنش به ادعای درمان وی گفت که تاکنون مستندات علمی که به‌طور واضح اثربخشی آب دریا جهت درمان قطعی بیماری کووید ۱۹ را نشان دهد، به دست دانشگاه نرسیده است.وی بابیان اینکه هر ادعایی تا مستندات علمی نداشته باشد نباید به‌عنوان یک راهکار درمانی ارائه شود گفت : ادعاهای اینچنینی می‌تواند به دلیل تأخیر در شروع درمان‌های فعلی توسط بیماران و از دست رفتن زمان طلایی درمان ، جان خیلی از بیماران را به خطر بیاندازد .دکتر نوروزیان تصریح کرد : کلیپی در فضای مجازی در حال انتشار هست که گوینده ادعای درمان بیماری کرونا به‌وسیله شنا و شستشوی سینوس‌ها با آب دریا را عنوان می‌کند که نام آن را « دریا درمانی « گذاشته و خود را در این زمینه متخصص معرفی می‌نماید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد قبل از ایشان افراد دیگری هم پیشنهادهایی جهت درمان بیماران داشتند ولی هیچ‌کدام جهت انجام کار تحقیقاتی به روش علمی مراجعه نکردند یا پیشنهاد‌هایشان به دلایل علمی مورد تائید قرار نگرفت و با توجه به اینکه این‌گونه ادعاها مستقیماً باجان افراد بیمار و خانواده و جامعه ارتباط دارد نمی‌توان به‌سادگی هر روشی را به‌عنوان درمان پذیرفت و حتماً باید پشتوانه علمی محکمی داشته باشد.وی افزود : هر فرضیه ایی برای درمان این بیماری ابتدا باید به مراجع علمی دانشگاه ارائه گردد و در صورت تائید جهت اقدامات تحقیقاتی و پس از انجام مراحل اداری و گرفتن کد اخلاقی بر روی بیماران داوطلب آزمایش گردد و اگر بر روی تعداد زیادی از بیماران موفقیت‌آمیز بود می‌توان به‌عنوان یک درمان پیشنهادی برای تائید به مراجع بالاتر ازجمله وزارت بهداشت اعلام کرد . دکتر نوروزیان این را تأکید کرد که این ادعا در حالی مطرح می‌شود که سازمان بهداشت جهانی حتی غرغره کردن گلو، حلق و بینی با آب‌نمک را برای پیشگیری و درمان کرونا تائید نکرده است و جزو شایعات می‌داند . وی یادآور شد:هیچ مطالعه‌ای تاکنون درمان قطعی و اثربخشی قطعی برای درمان بیماری کووید ۱۹ چه در طب نوین و چه در طب سنتی به ثبت نرسیده است.

گفتگو با فرد مدعی درمان با دریا

در این رابطه با حسن سلیمی زاده ،فرد مدعی درمان کرونا با شستشوی سینوس ها با روش دریا درمانی ، گفتگو کردیم.صبح ساحل صرفا صحبت های وی را انتشار می دهد و این به معنای تایید گفتگوی آن نیست .

«آب دریا سرشار از املاح سدیم، پتاسیم ،منیزیم وکلسیم است و من می توانم بیماری کرونا به وسیله شستشوی سینوس ها با املاح دریا درمان کنم». سلیمی زاده بابیان این مطلب گفت: تخصص من دریا درمانی است و سالیان سال است درمانگر اسپاسم شدید کمر زانو و گردن افراد بیمار در دریا هستم ،می‌دانم که املاح ناب دریا ، ضدعفونی‌کننده قوی است و اگر به مدت45 دقیقه تا یک ساعت در دریا باشید سیستم دفاعی بدن را دو برابر و تقویت می‌کند .

وی افزود:سینوس ها محل تکثیر ویروس است و ویروسی که در طی 6 یا 7 روز در سینوس خودش را قوی می کند و به سمت ریه می رود اما اگر سینوس ها با آب دریا شستشو شود ویروس ها از بین می رود. این جوان 35 ساله هرمزگانی که خود را بازنشسته غواص نیروی دریایی سپاه معرفی کرد و گفت: با شیوع بیماری کووید 19،تلاش کردم بدانم چگونه از طریق دریا می شود تا حدودی کرونا را درمان کرد ، با بررسی های مختلف متوجه شدم همانطور که از طریق فشار آب به مجاری تنفسی و سینوس‌ها،ویروس دفن می شود ،فشار آب دریا با املاح نابی که دارد می تواند ویروس کرونا را نیزنابود کند. سلیمی زاده این ادعا را کرد که موفق شده است با این روش 25 نفر کرونایی را در طی 5 روز درمان کند.

وی واکنش کاربران بعد از انتشار کلیپ در فضای مجازی گفت: کلیپ بنده باعث ابهامات و واکنش از سوی افراد و گاها مسوولان شد، باید بگویم شستشوی مجاری حلق ، گوش و بینی انجام می دهم بحث من این است که همانطور که دست ها با شستشو تمیز می شود سینوسها نیز با شستشوی با املاح دریا عاری از عاری از باکتری و ویروس می شود. سلیمی زاده افزود: این ویروس از طریق دست به سمت مجرای تنفسی منتقل و درسینوس ها تکثیر می شود قبل از اینکه به ریه برسد و ریه را از کار بیاندازد با شستشو می توان آن را نابود کرد شستشوی مجاری تنفسی از طریق املاح دریا است نه سرم شستشو و نه نمک.

سلیمی زاده ادامه داد: خیلی از بیماران از من می خواهند این روش را برای آنها انجام دهم ولی تا زمانی که راست آزمایی من در حضور مسوولان بهداشتی و درمانی ثابت نشده است این کار را نمی کنم و به هیچ وجه توصیه نمی کنم افراد خودشان این روش درمانی را انجام بدهند چرا که خطرات زیادی مانند خفگی فرد به همراه دارد و باید از یک متخصص کمک گرفت .

این فرد برای پافشاری برای ادعایش اصرار دارد تا راست آزمایی در حضور مسئولان بهداشت و درمانی انجام دهد. وی گفت: در این مدت از مسئولان مختلف خواستم برای ثابت شدن ادعایم کمکم کنند ولی تاکنون جوابی از سوی آن‌ها نشینده ام و حاضرم هرگونه مجازاتی را برای این ادعا تحمل‌کنم

رکنا

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .