به گزارش پایگاه خبری نشان :

این روزها مسئله کودک همسری بسیار برای همه مهم شده است و مسئولین در تمام کشورها سعی دارند که با این موضوع برخورد قاطع کنند و جلوی این مسائل را بگیرند . در فیلیپین مردی که ۳ زن داشت دختر ۱۳ ساله را هم به عقد خود درآورد تا از او بچه دار شود . شرح ماجرای مرد سه زنه را در پرشین وی بخوانید.

مرد سه زنه

ازدواج مرد کشاورز با دختری ۱۳ ساله در فیلیپین رسانه ای شد.

گزارش رسانه های خارجی حاکی از آن است که مرد ۴۸ ساله که ۳ همسر دیگر دارد با دختر ۱۳ ساله ازدواج کرده تا بتواند مجدد بچه دار شود.

این مرد معتقد است که همسر تازه اش می تواند در سن ۲۰ سالگی بچه دار شود و تا آن موقع دختر ۱۳ ساله را به مدرسه می فرستد تا تحصیل کند.

دادستان وارد عمل شد

بعد از جنجالی شدن این ازدواج دادستان فیلیپین دستور داد تا بررسی های قضایی برای باطل کردن این ازدواج صورت گیرد و مرد سه زنه نیز بازداشت شود.

کودک همسری

بنا بر اطلاعات یونیسف روزانه بر تعداد کودک همسری در سراسر جهان افزوده می شود این دختر فیلیپینی هم قربانی کودک همسری است چرا که توانایی زنانگی و مادر شدن را ندارد و این ظلم برای دختران است.

درباره موضوع کودک همسری بیشتر بدانید

ازدواج کودکان یا کودک‌همسری نوعی ازدواج رسمی یا غیررسمی است که که در آن فرد پیش از رسیدن به ۱۸ سالگی وارد پیمان زناشویی می‌شود. حداقل سن ازدواج تعیین شده در قانون در بسیاری از حوزه‌های قضایی ۱۸ سال است، خصوصاً در مورد دختران؛ و حتی بعضاً قرار داشتن در ۱۸ سالگی نیز شامل قانون مذکور می‌شود. عموماً عبارت «کودک‌همسری» در مورد کودکان دختری به‌کار می‌رود که با مردان بزرگسال به خاطر اجبار حاصل از سنت‌های قومی یا مشکلات اقتصادی خانواده، ازدواج می‌کنند.

ازدواج مرد سه زنه

تعریف دقیق

کودک‌همسری به زبان عامیانه و ساده به این معنی است که دختری ۹ ساله با مردی چهل ساله و بیشتر ازدواج کند. شایع‌ترین آن ازدواج دختران کم سن با مردانی است که به صورت غیر متعارف از آن‌ها بزرگ‌تر هستند. این قضیه بیشتر در جوامع سنتی رایج است.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .