به گزارش پایگاه خبری نشان :

علی زندوکیلی متولد 1365 در شیراز، خواننده و اهنگساز است علی زندوکیلی می گوید  همانطور که از نام فامیلی‌ ام بر می‌ آید من از نوادگان کریم‌ خان‌زند هستم و نسل هفتم او به شمار می‌ رویم کریم خان اهل لرستان بود اما به دلیل علاقه‌اش به شیراز به این شهر آمد و آن را به عنوان پایتخت ایران انتخاب کرد اصالت پدرم هم به لرستان باز می‌ گردد علی زندوکیلی فعالیت های هنری خود را از سه سالگی با نواختن تنبک و آواز شروع کرد. و همراه برادر خود، محمد گروهی را تحت عنوان زند بند تأسیس کرد.علی زند وکیلی در بهمن ۱۳۹۳ در اختتامیه جشنواره فیلم فجر به همراه مهران مدیری آهنگ‌های ناردونه و رفتی را به صورت زنده اجرا کرد و بسیار از این اجرای او استقبال شد علی زندوکیلی با انتشار این عکس نوشت: نمی شناسیم از بس که زخم خورده تنم نمی شناسیم اما ،منم سلام رفیق

علی زندوکیلی

آلبوم‌های علی زندوکیلی

    میان تاریکی - ۱۳۹۰ (به همراه بابک غسالی)

    عبور از مه - ۱۳۹۲ (با هنرمندی آرش پوررحیمیان)

    دشت جنون - ۱۳۹۴

    همنشین درد - ۱۳۹۴

    یادی به رنگ امروز - ۱۳۹۴

    تماشای صبا - ۱۳۹۴

    چون رقص آب - ۱۳۹۴

    رؤیای بی تکرار - ۱۳۹۵

12968598_488


تک آهنگ‌های علی زندوکیلی

    «لالایی» به آهنگسازی علیرضا افکاری

    «فصل زرد» به آهنگسازی علیرضا افکاری

    «گردش فروردین»

    «ستارخان»

    «باهار شیراز»

    «شهر حسود»

    «کنام شیران»

    «دنیای بی‌رحم»

    «روسری آبی»

    «گل سرخ»

    «پادری»

    «جاده شب»

    «بر باد رفته»

    «رفیق»

    «گل‌های شمعدانی»

    «باورم کن»

    «آخرین رؤیا»

    «آخرین آواز» برای سریال آقازاده به آهنگسازی علیرضا افکاری

    «فصل پریشانی» برای سریال آقازاده به آهنگسازی علیرضا افکاری

    «نقاب» برای سریال آقازاده به آهنگسازی علیرضا افکاری

    «قرار من» به آهنگسازی محمد زندوکیلی و شعر حسین غیاثی

    «صنم»

حاشیه‌های علی زندوکیلی

زندوکیلی در روز چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه ۱۳۹۹ ویدئویی از بغل کردن و ابراز علاقه به یک توله شیر در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که این پست اعتراض کاربران فضای مجازی را به همراه داشت. اما علت این اعتراض‌ها فقط جدا کردن توله شیر از مادرش نبود بلکه زندوکیلی با گفتن این جمله که می‌خواهد او را بزرگ کند، اعتراض برخی از هنرمندان و دوستداران حیات وحش را نیز برانگیخت.

در پی این اعتراضات علی زندوکیلی پستی که در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشته‌بود را حذف کرد و پستی دیگر را جایگزین کرد و در رابطه با آن ویدئو توضیح داد.

او در پستش نگهداری از بچه شیر را تکذیب کرد و گفت که آن بچه شیر فقط چند لحظه در آغوش او بوده و خیلی سریع به کنار پدر و مادرش برگشته و همه حرف‌هایش از سر عشق و علاقه به آن بچه شیر بوده و به شدت مخالف نگهداری حیوانات در منزل مسکونی است.[۱۴]

جوایز علی زندوکیلی

    برنده تندیس طلایی بهترین قطعه موسیقی تلفیقی و تجربی خارج از آلبوم با انتخاب مردم از سومین جشن سالانه موسیقی ما برای قطعه «ترش‌رو» به آهنگسازی گروه دارکوب و خوانندگی علی زندوکیلی.

    برنده تندیس طلایی قطعه برتر موسیقی تلفیقی و تجربی به انتخاب مردم برای قطعه «لالایی» از چهارمین جشن سالانه موسیقی ما

زندوکیلی بعد از دریافت جایزه‌اش گفت: «خوشحالم این قطعه با تلاش علیرضا افکاری، افشین مقدم، محمود شبیری، سپهر صاحبی و سعید زمانی توانست جایزه بهترین قطعه را دریافت کند»

    برنده تندیس طلایی قطعه برگزیده موسیقی تلفیقی و تجربی از نگاه مردم برای قطعه «باورم کن» از پنجمین جشن سالانه موسیقی ما

زندوکیلی پس از دریافت جایزه گفت: «از آهنگساز، ترانه‌سرا و تنظیم کننده کار ممنونم. به یاد پدرم، فرزند هنر باش نه فرزند پدر فرزند هنر زنده کند نام پدر»