به گزارش پایگاه خبری نشان :

 سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران روز سه شنبه در تشریح این پرونده گفت:  با مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا استان مازندران و شهرستان آمل مبنی بر اینکه برای خرید شارژ به درگاه جعلی پرداخت هدایت  می شدند که پس از درج اطلاعات حساب بانکی تراکنش ناموفق داشته و بعد از آن مبالغی از حساب بانکی‌شان به صورت غیر مجاز برداشت شده است، این پلیس وارد عمل شد.

وی افزود: شاکیان در اظهاراتشان عنوان کردند بدون توجه به آدرس سایت طراحی شده، با این تصور که اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت رسمی و معتبر ثبت می کنند، برای خرید شارژ اقدام کرد اند در حالی که سایت مذکور، شبیه سازی شده سایت اصلی بوده و بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبرداران اینترنتی افتاده اند.

رئیس پلیس فتا افزود: رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و تیمی از مهندسان پلیس فتا، تجسس‌های پلیسی خود را در این زمینه آغاز کردند، کارآگاهان طی بررسی‌های انجام شده متوجه شدند که شهروندان دیگری نیز به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.

سرهنگ خورشاد ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته، مشخص شد متهم ساکن شهر آمل بوده، در این خصوص با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگیر و به پلیس فتا آمل منتقل شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیر مجاز از حساب ۲۴ نفر به مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال از شهروندان در مازندران اعتراف کرد./ایرنا