به گزارش پایگاه خبری نشان :

بر اساس باور دانشمندان، نسل انسان در طول تاریخ، تکامل زیادی یافته. بعضی‌ها با جثه کوچک و بعضی‌ها با جثه بزرگتر.

اما خب اگر به شما بگوییم که انسان‌هایی با سایز دو یا سه یا چهار برابر سایز انسان‌های امروزی وجود داشتند چی؟

در این گزارش ما ۷ دلیل که نشان میدهد غول‌ها وجود داشتند را برای شما آماده کردیم. با ما همراه باشید.

۷. ردپای غول چینی

7cN8tI6k0QzD

در آگوست سال ۲۰۱۶ یک کشف عجیب و حیرت انگیز در گوئیژو چین اتفاق افتاد. یک عکاس وقتی که در حال کوهنوردی بود، ردپا‌هایی رو پیدا کرد که درست شبیه رد پا‌های انسان بودند. اما با این تفاوت که بیش از دو برابر سایز پای انسان از طول و عرض داشت و حدود سه سانتی متر به درون زمین فرو رفته بود. دانشمندان تخمین زدند که باید این ردپا برای کسی بوده باشد که تقریبا چهارمتر قد داشته.

خیلی‌ها میگویند که داستان این ردپا دروغ است که کاملا هم قابل درک است، اما خب این حقیقت را نمیشود نادیده گرفت که این اولین بار نیست که همچین چیزی کشف میشود.

در سال ۱۹۱۲ یک ردپای ۱۲۰ سانتی متری در آفریقای جنوبی پیدا شد و قدمت آن به ۲۰۰ میلیون سال میرسید که گفته میشود برای تمدن باستانی غول‌ها است که داستان و ریشه‌هایی در فرهنگ‌های هندی، انجیل و اسلام را دارد. چیزی که خیلی جالب است این است که این ردپای سال ۱۹۱۲ برای کسی بوده است که تقریبا بیش از ۸ متر قد داشته و میتواند یک غول خیلی بزرگ بوده باشد.

۶. نبش قبر برادران فیلیپس

 

یک مقاله خبری در سال ۱۹۱۲ از جزئیات یک نبش قبر در قبرستان کوهستانی خبر داد که توسط برادران فیلیپس انجام شده بود. این قبرستان در ویسکانسین آمریکا بود و به نقل از نیویورک تایمز در چهارم می‌سال ۱۹۱۲ تعداد ۱۸ اسکلت غول پیکر که در این قبرستان کوهستانی به دقت دفن شده بودند کشف شد. این استخوان‌ها کمی شبیه اسکلت میمون‌ها بودند، اما خب از خیلی جهات هم شبیه اسکلت انسان‌ها بودند و بعد از نظر کارشناسی این استخوان‌ها استخوان انسان شناسایی شد.

قبل از آن هم اسکلت غول‌ها در ویسکانسین پیدا شده بود که اولین آن به نقل از نیویورک تایمز در سال ۱۸۸۱ توسط یک سری محقق پیدا شده بود و دومی هم یک غول تقریبا سه متری در سال ۱۸۹۷ بود که این تئوری را به وجود آورد که امکان داشته که ویسکانسین تمدن قدیمی برای غول‌ها بوده باشد.

بیشتر بخوانید

  • اسکلت 5 هزارساله کشف شد+ عکس

۵. بقایای غول‌ها در اکوادور

SPLUi4DEh1u0

در سال ۱۹۶۴ چندین فرد محلی با پدر کارلوس واکا  تماس میگیرند. کارلوس یک کشیش بود که با بیمارستان‌های محلی کار میکرد. محلی‌ها یک عالمه استخوان‌های عجیب و غریب در مناطق کوهستانی پیدا کرده بودند و بعد از بررسی این کشیش فهمید که این استخوان‌ها برای انسان‌ها هستند، اما سایز آن‌ها چندین برابر بزرگتر از سایز استخوان‌های معمولی است.

بعد این استخوان‌ها پیش یک متخصص باستان شناس برده شد. او به همراه چندین متخصص دیگر، استخوان‌ها را بررسی کرد و به این نتیجه رسیدند که این استخوان برای انسانی بوده که تقریبا ۸ متر قد داشته و محققان تخمین زدند که این استخوان‌ها که این استخوان‌ها حداقل ۱۰۰۰۰ سال قدمت دارند.

این متخصص باستان شناس ادعا کرده که منطقه‌ای که این استخوان‌ها در آن پیدا شده به قبرستان غول‌ها در میان محلی‌ها معروف است، اما این ادعا هرگز اثبات نشد.

۴. غول‌های وارنا

Apgc6nVWzOdp

این استخوان‌ها در شهر وارنا در کشور بلغارستان اتفاق افتاده. باید بدانید که وارنا قبلا شهر باستانی یونان به نام اودسوس بوده که به داشتن هزاران راز و رمز در مورد غول‌ها مشهور است و جای تعجب ندارد که در ژانویه سال ۲۰۱۵ یک اسکلت بزرگ انسان در آنجا کشف شده است.

این اسکلت به صورت خیلی جالبی دفن شده بود و دست‌های این اسکلت به کمرش بوده. بعضی‌ها که خیلی تردید داشتند گفتند که این اسکلت برای یک انسان خیلی قدبلند بوده، اما یک سری دیگر میگفتند که این غول همان غول باستانی اودسوس است.

۳. غول غارنشین

J9M8JIaGiWGB

در سال ۱۹۱۱ دو کارگر معدن تصمیم گرفتن تا یک نوع خفاش را شکار کنند که از آن در تهیه باروت اسلحه استفاده میشد. برای همین برای شکار به یک غار رفتند، اما در آنجا یک کشف باستانی عجیب کردند و بعد از آن آلفرد کروبر که رئیس هیئت باستان شناسی در دانشگاه کالیفرنیا بود را خبر کردند.

آن‌ها چندین مومیایی با سایز نرمال را پیدا کردند، اما در کنارش چند اسکلت را پیدا کردند که به صورت شگفت آوری بزرگ بودند و بالای ۳ متر قد داشتند و حتی جای دستی بزرگی را در همان غار پیدا کردند که اصلا شبیه به یک انسان معمولی نبود.

۲. رودخانه‌ی کلرادو

XmVOh6AsEnWd

در سال ۱۹۰۵ جی‌ای کینکی در رودخانه‌ی کلورادو در حال قایق سواری بود که یک تونل بزرگ را پیدا کرد که ۱.۵ کیلومتر به زیر زمین میرفت. او تونل را دنبال کرد و یک مجسمه‌ی بودا را پیدا کرد. چندین وسیله‌ی تاریخی دیگر مانند نیزه و شمشیر را هم پیدا کرد، اما کشف شگفت آور، اسکلت انسان‌هایی بود که دو تا سه متر قد داشتند.

چیزی که قضیه را بیشتر مشکوک میکرد این بود که بعد از این کشف دولت آمریکا این منطقه را کاملا مسدود کرد و هیچ خبری دیگری از آن بیرون نیامد.

۱. غول‌های دره‌ی مرگ

BsyGyiqLBRJv

در سال ۱۹۳۱ یک فیزیکدان، غار‌ها و تونل‌هایی را در دره‌ی مرگ در آمریکا پیدا کرد و تصمیم گرفت تا این تونل‌ها را با فردی به نام دنیل اس آو وی بگردد.

وقتی به آنجا برگشتند فهمیدند که آن مکان یک غار معمولی نیست بلکه محیطی به اندازه‌ی ۲۸۹ کیلومتر مربع در زیر آن وجود دارد.

اولین چیزی که پیدا کردند یک جای تقریبا مذهبی بود و پر از نشانه‌ها و علامت‌های مختلف بود. اما در کنار آن‌ها یک چیز عجیب و غریب و بزرگی که کشف شد اسکلت انسانی بود که دو تا سه متر قد داشته و این داستان اولین بار در یک روزنامه چاپ شد، اما گفته میشود که این اسکلت‌ها توسط دولت آمریکا جمع آوری شده و بعد از آن هیچ نشانه‌ای از آن به جا نماند.