به گزارش پایگاه خبری نشان :

احتمالا شما هم تا به حال درباره مرتاضان و کارهای عجیب و غریبی که آن ها انجام می دهند شنیده و خوانده اید. کارهایی که به نظر ماوراء الطبیعه هستند و از قدرت انسانی خارج. البته اگر کمی درباره ریاضت مرتاضان و نحوه زندگی آن ها مطالعه داشته اید باید بدانید برخی از آن ها صرفا برای خودنمایی با یک سری ترفندها سعی می کنند کارهایی کنند که با مردم دیگر متفاوت است. خب حالا حتما فهمیده اید که موضوع گزارش امروز ما مرتاض ها هستند اما دلیل این که این موضوع را انتخاب کرده ایم این است که اعلام شد یکی از مرتاض های هندی که پیش از این ادعا کرده بود 76 سال آب و غذا نخورده در 90 سالگی از دنیا رفته و بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. امروز ضمن معرفی چند مرتاض معروف از برخی ترفندهای آن ها برای جذب مردم پرده برداری می کنیم.

 

            مرتاض ها جاذبه توریستی هند و نپال
EntWiXmWeGFM

مرتاض ها که به یوگی ها هم شناخته می شوند یکی از جاذبه های دیدنی هند و نپال به حساب می آیند و خیلی ها از کشورهای مختلف برای دیدن کارهای عجیب و غریب آن ها به این کشورها سفر می کنند. البته همین جا بگوییم که مرتاض به کسی می گویند که با کارهایی همانند تحمل گرسنگی و تشنگی، خوابیدن روی تخت پوشیده از میخ و موارد مشابه، می خواهد به خودشناسی برسد. این افراد به گفته خود ساده زیستی را انتخاب کرده اند اما در واقع بسیار سخت و ناراحت زندگی می کنند. این افراد که مرتاض، یوگی و در مذهب هندو «سادهو» نامیده می‌شوند خود را از تمامی لذت‌های دنیا محروم می‌کنند تا بتوانند  با استفاده از امواج مغزیِ متمرکز که در اثر تمرین‌ های سخت و مداوم به دست آورده‌ اند، در انرژی های مکانیکی و مغناطیسی، تغییر ایجاد کنند و مثلا یک شیء را از راه دور جا به جا کنند. به زبان دیگر باید گفت که انجام دادن یک سلسله اعمال خاص توسط مرتاض، نفس وی را از اسباب خارجی مأیوس می کند و باعث می شود تا بدون استمداد از اسباب طبیعی کاری انجام دهد.

 

            مرتاض هوا خوار!

YZZxLwN87Lq1

 

در چند روز اخیر خبر فوت «براهلاد جانی» یکی از مرتضان معروف هندی در شبکه های اجتماعی منتشر شد در حالی که از زمان مرگ این مرتاض حدود 4 ماه می گذرد با این حال با هم با این مرتاض هندی که در 90 سالگی با مرگ طبیعی از دنیا رفته و یکی از معروف ترین مرتاض های هند بوده بیشتر آشنا می شویم. «براهلاد جانی» معروف به «ماتاجی» است که ادعا داشته 70 سال یک دانه برنج یا یک قطره آب نخورده است. گفته می شود پزشکان دو بار درباره این ادعا او را مورد آزمایش قرار داده اند. یک بار در سال 2003 که ده روز در یک اتاق شیشه ای بیمارستان تحت نظر بود و یک بار هم در سال 2010 که شش روز او را تحت آزمایش قرار دادند. گفته می شود هیچ وقت  نتیجه این تحقیقات در هیچ ژورنال پزشکی به چاپ نرسیده. عده‌ای از محققان اعلام کرده اند زنده ماندن برای چند روز امکان پذیر است اما برای چند سال ممکن نیست.

 

            مرتاض جوان با پرونده های متعدد

3hUegB5H7KcP

 

یکی دیگر از مرتاض هایی که در چند سال اخیر درباره او صحبت های زیادی می شود «رام بهادر بامجان» معروف به بودای کوچک اهل نپال است. سال 1384 زمانی که بودای پسر تنها 15 سال داشت نام او نه تنها در ایران و نپال که در تمام جهان تیتر روزنامه ها و خبرگزاری ها شد. آن زمان ادعا شده بود که این نوجوان 6 ماه بدون خوردن آب و غذا زیر یک درخت انجیر هندی نشسته است و همین باعث شد مردم از کشورهای مختلف برای دیدن او به روستایی به نام «راتاناپوری» در نپال بروند. آن زمان روزنامه ها مدام عکسش را چاپ می کردند. او خیلی زود پیروانی به دست آورد و با این که هزاران نفر از مردم نپال هنوز برای دیدن معجزه‌های ناشی از مراقبه های او در اعماق جنگل گرد هم می‌آیند اما او سال‌هاست با انبوه اتهام‌های آزار و شکنجه روبه‌رو است. اواخر تابستان امسال یک راهبه ۱۸ ساله بومجان را متهم کرد که در یکی از عبادتگاه‌های خود به او تجاوز کرده است. ده‌ها نفر هم این بودای جوان را به آزار جسمی و جنسی متهم کرده‌اند. هر چند او می‌گوید دلیل کتک زدن دیگران دخالت در فرایند مراقبه بوده است.یکی از سایت‌های محلی به تازگی اطلاعات و جزئیات تازه ای از موارد ناپدید شدن، آزار جنسی و خشونت در «آشرام»‌ها (محل عبادت یا خانقاه) بومجان منتشر کرد.

            جادوی معروف برخی مرتاض ها

pN8wDMGBhlLb

هرچند برخی از مرتاض ها با ریاضت توانسته اند کارهایی که در توان انسان نیست انجام دهند و ساعت ها و روزها بی تحرک در جایی بنشینند و به نقطه ای زل بزنند اما در این بین نمونه هایی هم از برخی افراد دیده شده که برای جمع کردن افراد به دور خود با انجام ترفندهایی شبیه ترفند شعبده بازان مردم را دور خود جمع می کنند و از این طریق از آن ها کلاهبرداری می کنند. یکی از این روش ها روی هوا نشستن است که شعبده بازها برای انجام آن از مرتاض ها هم ماهرتر هستند. اگر به عکس هایی که از این مرتاض ها در فضای مجازی موجود است دقت کنید آن ها در حالی که یک عصا به دست دارند معلق میان آسمان و زمین هستند این در حالی است که درست همان طوری که در شکل می بینید آن ها فقط از یک حقه برای انجام این کار استفاده کرده اند.