به گزارش پایگاه خبری نشان :

نهم آذر‌ماه مالک یک طلافروشی در منطقه قلهک با پلیس تماس گرفت و گفت چند روز قبل به دام یک کلاهبردار بدل‌انداز گرفتار شده و امروز بار دیگر قرار است این کلاهبردار به مغازه‌اش برود. مرد طلافروش در توضیح ماجرا گفت: چند روز پیش مردی به مغازه طلافروشی‌ام آمد و 4قطعه شمش طلای 24عیار یک اونسی را به من فروخت. او مدعی بود که شمش‌ها را یکی از بستگانش از خارج از کشور آورده است. به او اعتماد کردم و شمش‌ها را خریدم اما بعدا متوجه شدم که طلاها بدلی بوده و هیچ ارزشی نداشته است. من هم دسترسی به فروشنده کلاهبردار نداشتم تا اینکه شب قبل دوباره او با من تماس گرفت و مدعی شد که فامیلش مجددا 36قطعه شمش طلا از خارج آورده و می‌خواهد بفروشد. 

وی ادامه داد: او قرار است تا دقایقی بعد برای فروش شمش‌های قلابی به مغازه‌ام بیاید.

پس از این تماس مأموران کلانتری124 قلهک راهی مغازه طلافروشی شدند و متهم را بازداشت کردند. در بازرسی از وی 36قطعه شمش طلای تقلبی که قرار بود به طلافروش بفروشد نیز کشف شد. متهم در بازجویی‌ها چاره‌ای جز اقرار به کلاهبرداری و بدل‌اندازی ندید و به مأموران گفت: چند وقت قبل با همدستی باجناقم تصمیم به کلاهبرداری از طریق فروش شمش‌های تقلبی گرفتیم. وی ادامه داد: شمش‌ها را باجناقم از سنگاپور خریده بود. او در سفر به این کشور با فردی که اهل سنگاپور بوده آشنا شده و طلاهای بدلی را از او خرید و پس از انتقال به ایران با همدستی یکدیگر فروش طلاهای تقلبی را شروع کردیم. متهم 45ساله ادامه داد: معمولا طلاها را به طلافروشی‌ها می‌فروختیم، برخی از آنها متوجه بدلی بودن آن می‌شدند و ما نمایش بازی می‌کردیم و می‌گفتیم شمش‌ها را از سنگاپور خریدیم و خودمان نیز فریب خورده‌ایم. برخی دیگر اما متوجه نمی‌شدند و به راحتی می‌خریدند. طلافروشی که ما را به پلیس لو داد بار اول شمش‌ها را خرید و من تصور کردم که او متوجه تقلبی بودن آن نشده است. به همین دلیل تصمیم گرفتم برخی از شمش‌های دیگر را به او بفروشم اما خبر نداشتم که او دست مرا خوانده است. 

با اعتراف این متهم، باجناق وی نیز دستگیر شد و آنها در بازجویی‌ها به 100فقره بدل‌اندازی و به جیب زدن میلیاردها تومان پول اقرار کردند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران در این خصوص گفت: متهمان با دستور قضایی روانه زندان شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.