به گزارش پایگاه خبری نشان :

موبایل دیگر یک کالای لوکس نیست یک وسیله ضروری است به همین دلیل  قیمت گوشی همواره مورد توجه مردم است در ماه‌های ابتدایی سال جاری، به دلیل مشکلات مربوط‌به کرونا و مشکلات تولید و واردات، قیمت گوشی با افزایش چند برابری مواجه بود ، خبر محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو به  گران شدن قیمت گوشی‌ پرچمدارها گره خورد. قیمت گوشی همزمان با تداوم رشد قیمت ها در بازارهای موازی طلا، سکه، ارز  شاهد افزایش قیمت چشمگیری بوده است افزایش قیمت گوشی بیشتر در بین انواع گوشی های آیفون مشهود است

قیمت گوشی

مهدی محبی در پاسخ به مقاومت در برابر کاهش قیمت گوشی های تلفن همراه اظهار کرد: در یکی دو روز اخیر در تمام برندها تنوع واردات داریم و قیمت ها نیز ۱۵درصد کاهش یافته است.

وی افزود: زمانی که ارز تخصیص داده نمی شود، پول خدمات از مصرف کننده دریافت می شود ولی هنگامی که هیچ شرکتی کالا ندارد، وارد کننده مجاز است سود ۱۸ درصد را بگیرد.

محبی با اعلام قیمت ۲۵هزار تومانی برای هر دلار برای واردات گوشی همراه، گفت: شاید یک قیمت ۴ میلیون تومانی روز گذشته تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و این ریزش محسوس است.

وی از واردات تمامی برندهای گوشی همراه به کشور خبر داد و افزود: همه شرکت های وارداتی نیز ارز دریافت کرده اند.

محبی در خصوص قاچاق گوشی گفت: اگر کالای تخلف دار گرفته شود، حتی مالک گوشی هم جریمه می شود.

وی اضافه کرد: امروز مسافران کشورهای همسایه قادر به واردات گوشی نیستند ولی اگر گوشی را از اینجا خریداری کرده و با خود ببرد و مجدد به کشور باز گرداند، ارزان تر خواهد بود.

محبی با اعلام اینکه گوشی ها حتما در فرودگاه دیده می شود و مورد بررسی قرار می گیرد، اضافه کرد: روی صحبت ما با مسافرانی است که از قانون گریز دارند.

این فعال حوزه مخابراتی اضافه کرد: هر فرد طی سال قادر به ورادات یک گوشی است و هر فرد با کد ملی قادر است یک گوشی همراه وارد کشور کند.

محبی در خصوص جلوگیری از تخلفات تاکید کرد که این وظیفه حاکمیتی است و بنده بعنوان کارشناس معتقدم نمی توان جلوی این کار را گرفت چون هر مسافر حق دارد یک گوشی با خود وارد کشور کند و این حق را نمی توان از مردم گرفت.