به گزارش پایگاه خبری نشان :

انگار آن‌ها خیلی از تصویری که هومن سیدی از اکباتان ارائه داده راضی نیستند تا جایی که از دو روز پیش تعدادی از کاربر‌ها و بعضی از پیج‌هایی که اسم اکباتان را یدک می‌کشند و وقایع محله را پوشش می‌دهند شروع به اعتراض کرده‌اند و از سیدی می‌خواهند که حداقل وقتی تصویر اکباتان را استفاده می‌کند و فیلمش را در لوکیشن شهرک آن‌ها می‌سازد دیگر از اسمش استفاده نکند تا اسم اکباتان با اراذل و اوباش و خلافکار‌هایی که او نشان می‌دهد گره نخورد.

کاربر‌های معترض می‌گویند که یک جریان خاص در سینما و تلویزیون می‌خواهد اینطور القا کند که اکباتان پر از آدم‌های عجیب‌وغریب و جوان‌های خلافکار است در حالی که این منطقه، یکی از محله‌های قدیمی تهران است و اینطور نیست که پاتوق خلافکار‌ها باشد. از آن طرف بعضی از کاربران اکباتانی فضای مجازی هم ادعا کرده‌اند که سیدی کلاس محله آن‌ها را پایین آورده، چون در قسمت اول، چند جوان اول به حمام عمومی می‌روند و بعد راهی اکباتان می‌شوند!

این اولین‌بار نیست که هومن سیدی اکباتان را به عنوان لوکیشن کارهایش انتخاب می‌کند، او در فیلم‌های سیزده و آفریقا هم از فضای شهرک اکباتان و خانه‌هایش استفاده کرده است و اتفاقا به نظر این شهرک خیلی با حال‌وهوای کار‌های سیدی جور است. از اعتراض و انتقاد بعضی از اهالی اکباتان که بگذریم می‌بینیم کار تازه هومن سیدی در قسمت اول فقط این یک حاشیه را نداشت.

درج علامت +۱۸ روی پوستر فیلم خیلی‌ها را حساس کرد و بعضی از والدین و منتقد‌ها اعلام کردند سریالی که حداقل قسمت اولش رایگان پخش شده و دسترسی همگانی به آن وجود دارد چرا باید دارای این سطح از خشونت باشد؟ از آن طرف هم خیلی‌ها در جواب گفته بودند که خود والدین مسئول مراقبت از موضوعاتی هستند که بچه‌ها می‌بینند و وظیفه تولیدکننده‌ها همین بوده که هشدار بدهند.

موضوع دیگر همکاری نماوا و روبیکا برای انتشار قورباغه است. در حالی که در تمام پوستر‌های قبلی قورباغه عنوان «نمایش انحصاری» دیده می‌شود، اعلام شده که کاربران روبیکا می‌توانند این سریال را رایگان ببینند.

موضوعی که باعث شد خیلی‌ها بین آن و رفع شدن مشکل قورباغه برای انتشار بعد از چند هفته تعویق، ارتباط برقرار کنند و بگویند با ورود روبیکا به این پروژه، قدرت چانه‌زنی برای انتشارش بیشتر شده و بالاخره موانع پخش آن هم برطرف شده است. بعضی‌ها هم می‌گویند اعلام پخش رایگان قسمت اول قورباغه پیشنهاد روبیکا بوده و به پشتوانه این پلتفرم که یکی از بخش‌های زیرمجموعه بنیاد برکت و نزدیک به ساترا در نتیجه بخشی از تلویزیون است، انجام شده است.