به گزارش پایگاه خبری نشان :

ملانیا ترامپ امسال هم بنا بر سنت هر ساله در برنامه «ردیابی بابانوئل» شرکت می‌کند؛ ردیابی سفر بابانوئل، برنامه‌ای است که با همکاری کانادا و امریکا سفر بابانوئل را از طریق آژانس هوا ـ فضای امریکا پوشش می‌دهد.

 

بنا بر این گزارش، بابانوئل سفری ۵۱۰ میلیون کیلومتری از کارگاه اسباب بازی خود در قطب شمال تا دیگر نقاط جهان برای رساندن هدایای کودکان انجام می‌دهد.

هم اکنون ملانیا ترامپ، بانوی اول کاخ سفید به همراه دونالد ترامپ، در املاکشان در فلوریدا هستند. املاک ترامپ به نام «مار یه لوگا» در شهر پالم پیچ است. آنان قرار است، تعطیلات را به همراه خانواده در آنجا بگذرانند.

البته معلوم نیست رئیس جمهوری هم در برنامه ردیابی بابانوئل شرکت کند! این برنامه در لیست کاری روز سه شنبه رئیس جمهور گنجانده نشده، چون برنامه‌های کاری او بسیار است.

ملانیا ترامپ پارسال از محل اقامت خود در فلوریدا در برنامه ردیابی بابانوئل با کودکان شرکت کرد و عکس‌های این رویداد را برای رسانه‌ها فرستاد؛ اما رئیس جمهوری از سال ۲۰۱۸ در این سنت شرکت نکرده است، چون در این سال از یک کودک هفت ساله پرسید: آیا هنوز (با اینکه هفت ساله هستی) به بابا نوئل اعتقاد داری؟ که این کار وی از سوی والدین و رسانه ها نکوهیده شد و برای همین او نیز دیگر در این مراسم حضور نیافت.

اما با همه اینها، این برنامه آنقدر داغ شده که آژانس سرویس مخفی نیز به آن وارد شده و روز دوشنبه ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ در توییتی اعلام نمود که رمز عبور Big Red برای بابانوئل فعال شده است.

این گزارش می افزاید: برنامه ردیابی بابانوئل از سال ۵۵ میلادی راه اندازی شده است. داستان از این قرار بود که در این سال، یک کودک به جای فروشگاه اسباب بازی به مرکز هوافضا زنگ زده و می خواسته با بابانوئل صحبت کند؛ بنابراین، ایده ردیابی سفر بابانوئل از همان سال آغاز شد.

امسال یکی از اولین توقف‌های بابانوئل در روسیه است و سپس به طرف استرالیا، نیوزیلند و چین خواهد رفت و در ساعت ۱۰ و نیم صبح از استرالیا برمی‌گردد؛ بابانوئل در این سفر ۱.۵ میلیارد هدیه با خود به همراه دارد.

طبق برنامه، بابانوئل بین ساعت ۹ شب تا نیمه شب کریسمس به آمریکا می‌رسد و مردم می‌توانند از طریق نوراد (NORAD) و یا تلفن، مسیر بابانوئل را ردیابی نمایند؛ بابانوئل امسال یک ماسک بر صورت نیز خود دارد.

گفتنی است، نوراد تمام سال وظیفه حفاظت هوایی را به عهده دارد؛ اما در شب کریسمس از ۶۵ سال پیش تاکنون به حفاظت سفر بابانوئل پرداخته است.

دکتر فوسی برای امنیت سفر بابانوئل در دوران قرنطینه و کرونا به کودکان گفته است، خودش شخصاً به قطب شمال سفر و واکسن کوید را به بابانوئل تزریق کرده است تا مطمئن شود، آلودگی در کار نباشد. من مطمئن شدم که حال بابانوئل برای سفر خوب است و می‌تواند سفر کند.

هواپیمایی فدرال روز چهارشنبه به بابانوئل و سورتمه اش اجازه مخصوص سفر را اعطا کرد. فرماندار نیویورک گفت، به رغم قوانین قرنطینه، اجازه سفر به بابانوئل را داده است، اما در طول سفر بابانوئل باید ماسک بزند تا از انتشار ویروس جلوگیری کند. من فکر می‌کنم شما هنوز می‌توانید او را بشناسید، چون او لباس بابانوئل بر تن دارد.