به گزارش پایگاه خبری نشان :

هنگامی که آب یک تالاب کاهش می‌یابد، برخی از ماهی‌ها به خصوص مارماهی‌ها پناهگاهی برای خود درون گل‌های نرم تشکیل می‌دهند.

ماهی‌گیران با مالیدن کمی از پودر ماهیگیری و روغن ماهی که ترکیب دقیق آن را فاش نمی‌کنند، به شکاف‌های موجود در سطح گل و لای، آنها را بیرون می‌کشند.

این مارماهی‌ها سرشار از اسید چرب امگا۳، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سلنیوم، منگنز، روی، فسفر و آهن هستند.

از آنجایی که جمعیت آنها در سالیان اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است، معمولا در دریاچه‌ها یا رودخانه‌های کوچک دیده نمی‌شوند. بنابراین ارزش مالی آنها بسیار بالا رفته و شکار آنها به کار سودآوری تبدیل شده ‌است.

مارماهی‌ها مار نیستند، بلکه نوعی ماهی هستند که فاقد باله در قسمت دم و سینه هستند. آنها منبع خارق العاده‌ای از اسیدهای چرب امگا ۳ سالم هستند. آنها همچنین حاوی مقدار کافی کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سلنیوم، منگنز، روی، فسفر و آهن هستند.

آنها قادر هستند که علاوه بر درون آب، با اکسیژن بسیار کم نیز زندگی کنند، به همین دلیل است که در گل‌های نرم و پر آب قادر به ادامه حیات هستند.

اغلب مارماهی‌ها در آب‌های کم عمق اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند و در ماسه‌ها، گل‌ها یا در میان صخره‌ها فرو می‌روند.

اکثر گونه‌های مارماهی شب‌زی هستند، بنابراین به ندرت دیده می‌شوند. بعضی اوقات دیده می‌شود که آنها به صورت دسته جمعی در چاله‌ها یا حفره‌هایی موسوم به "گودال مارماهی" زندگی می‌کنند.

برخی از گونه‌های مارماهی نیز در آب‌های عمیق‌تر در عمق ۴۰۰۰ متری زندگی می‌کنند. در میان آنها، فقط اعضای خانواده "آنگویلا" در آب شیرین زندگی می‌کنند، اما آنها نیز برای تولید مثل به دریا برمی‌گردند.