به گزارش پایگاه خبری نشان :

در پی تماس شهروندان با پلیس ۱۱۰، مبنی بر این که افرادی در محله شهید نظام دوست، سیب زمینی‌هایی را با بهای بسیار نازل حراج کرده اند، اما رفتار آن‌ها بسیار مشکوک است، گروهی از نیرو‌های تجسس به دستور سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) برای بررسی غیرمحسوس موضوع عازم محل شدند، اما فقط یک دستگاه کامیون ۱۰ تن در محل رها شده و عاملان حراج سیب زمینی رفته بودند.

گزارش خراسان حاکی است بررسی‌های نیرو‌های زبده تجسس با استعلام شماره پلاک کامیون نشان داد که کامیون مذکور بامداد پنج‌شنبه گذشته با بار سیب زمینی از بولوار دلاوران سرقت شده است. با به دست آمدن این اطلاعات مشخص شد که پلیس با یک باند حرفه‌ای سرقت روبه روست که بسیار زیرکانه و پیچیده عمل کرده اند؛ بنابراین گروه ویژه‌ای از نیرو‌های انتظامی به سرپرستی ستوان دوم قلاسی، وارد عمل شدند و با استفاده از تجربیات رئیس کلانتری به تحقیق در این باره پرداختند

DRINDFqKYr2m

بررسی‌های میدانی آنان با بازبینی دوربین‌های مدار بسته شهری بیانگر آن بود که دزدان باقی مانده سیب زمینی‌ها را در حالی با سه دستگاه وانت نیسان به مکان نامعلومی انتقال داده اند که یک دستگاه پراید سفید نیز در مسیر سرقت و فروش سیب زمینی‌ها به عنوان «راه صاف کن» دیده می‌شود. از سوی دیگر چهره یکی از سارقان به نظر نیرو‌های تجسس آشنا آمده بود چرا که یک دست او باندپیچی بود و پایش نیز می‌لنگید. به گزارش اختصاصی خراسان، در عین حال با ردزنی شماره پلاک پراید، نیرو‌های انتظامی در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه موفق شدند دو نفر از عاملان و مرتبطان با سرقت کامیون را در یکی از پاتوق‌های سیاه دستگیر کنند. با انتقال دو متهم ۲۳ و ۴۹ ساله به کلانتری، عملیات برای دستگیری متهم دیگر ادامه یافت تا این که او نیز در بولوار رسالت به دام ماموران افتاد. بررسی‌ها نشان داد این متهم ۳۱ ساله که عماد نام دارد حدود یک ماه قبل درحالی که سوار بر یک دستگاه خودروی سرقتی بود مورد ظن نیرو‌های ورزیده کلانتری شفای مشهد قرار گرفته بود که در عملیات تعقیب و گریز نیرو‌های انتظامی بیش از ۲۰ گلوله به سمت سرنشینان خودروی سرقتی شلیک کردند که در این میان عماد با اصابت دو گلوله به دست و پایش دستگیر شد و همدست مجروح او از صحنه حادثه گریخت، اما چند روز بعد نیرو‌های تجسس کلانتری شفا مجروح فراری را در حالی که آخرین نفس هایش را می‌کشید در حالی در بولوار رسالت به دام انداختند که دوستانش یکی از گلوله‌ها را از بدن وی خارج کرده بودند. در این «پاتوق سیاه» سه عضو دیگر باند سرقت خودرو و قطعات آن نیز دستگیر شدند. بنابر گزارش خراسان، ریشه یابی ماجرای پرونده عماد، نشان داد که او به تازگی آزاد شده و در حالی که هنوز آثار شلیک گلوله پلیس روی بدنش نمایان است، این بار دست به سرقت کامیون با بار سیب زمینی زده است.

این گزارش حاکی است، نیرو‌های تجسس کلانتری طبرسی شمالی مشهد که با دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای کشف اموال سرقتی و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این باند به تحقیقات خود ادامه می‌دادند در نهایت با ردزنی وانت نیسان‌های آبی به پاتوقی در خیابان میثم شمالی رسیدند و حدود ۵ تن بار سیب زمینی را کشف کردند. براساس این گزارش، یک زن و مرد جوان نیز در این باره دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. تحقیقات بیشتر درباره سرقت‌های احتمالی دیگر این سارق حرفه‌ای همچنان ادامه دارد.