به گزارش پایگاه خبری نشان :

پلیس و اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) از مردم این کشور خواستند که به شناسایی مهاجمان به کنگره ایالات متحده کمک کنند.

اف‌بی‌آی امروز (جمعه به وقت تهران) تصاویری از حامیان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا که روز چهارشنبه با تحریک وی به ساختمان کنگره حمله کردند، منتشر نمود.

کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند.

cuohjB2e4lo6

Cmaa0kxUSxhG

5DHJrcTYxxZm

wXz8FmHHf0BL

اف‌بی‌آی در بیانیه‌ای که همزمان با تصاویر مهاجمان به کنگره منتشر کرده، گفت: «به دنبال کمک عمومی برای شناسایی هویت افرادی هستیم که به‌صورت غیرقانونی وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند. از هر کسی که اطلاعاتی از این افراد دارد یا شاهد اقدامات خشونت‌بار داخل یا نزدیک کنگره بوده، تقاضا می‌کنیم با اف‌بی‌آی تماس بگیرد»

رئیس‌ پلیس شهر «واشنگتن دی سی» نیز اعلام کرد که در جریان خشونت طرفداران ترامپ در کنگره دست‌کم چهار نفر جان خود را از دست دادند.