به گزارش پایگاه خبری نشان :

 ویدئویی در فضای مجازی از یک ببر منتشر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. این ویدئو مربوط به کشور هند است؛ جایی که عده‌ای از فعالان محیط زیست در حال انتقال یک ببر بنگال به زیست‌گاه طبیعی این حیوان هستند. در طول این انتقال، ببر از دست آن‌ها فرار می‌کند و وارد شهر می‌شود. دامپزشکان و مسئولان جنگل‌داری پس از وقوع این اتفاق سریع به محل حادثه می‌روند، اما آن‌ها می ترسند که با شلیک یک دارت در فضایی که جمعیت زیادی وجود دارد باعث آسیب به دیگران شوند.

این ببر چند روز گم شده بود و هیچکس از او خبری نداشت. مسئولین حیات وحش نیز نتوانستند او را پیدا کنند. آن‌ها حدس می‌زدند که او خودش به زیست‌گاه طبیعی ببرهای بنگال رفته‌است. یک مقام جنگل‌داری در شهر تزپور گفت که تیمی آماده است تا این حیوان را بگیرند و در صورت نیاز او را از آن‌جا دور کند. وی گفت: آرام کردن ببر در صورت محدود بودن این حیوان است، ولی وقتی او در یک فضای باز پرسه می‌زند، این کار سخت می‌شود. شلیک کردن تیر نیز ممکن است موجب فرار ببر و حمله‌اش به افراد دیگر شود.

این ببر دردسرساز بعد از چند روز در شهر مشاهده، باعث ایجاد وحشت در بین ساکنین و افراد محلی شد و این ببر دو نفر را زخمی کرد. این حیوان قصد حمله به یک مرد را داشت که دچار حادثه شد. ویدئوی منتشر شده از این ببر متعلق به این اتفاق است. در این اتفاق ببر به سوی مرد حمله می‌کند؛ مرد فرار می‌کند و ببر در داخل یک گودالی ۱۵ فوتی گرفتار می‌شود.

هند اکثر جمعیت ببر وحشی جهان را در خود جای داده است، سال گذشته در سرشماری حدود ۳هزار قلاده این این حیوان شناسایی شده‌اند. نخست وزیر هند، نارندرا مودی، از این کشور به عنوان یکی از امن‌ترین زیست‌گاه‌های ببرها در جهان یاد کرد. او اعلام کرد که در مدت زمان چهار سال جمعیت ببرها دو برابر شده است. ببرهای بنگال نوعی ببر قاره‌ای در کنار انواع مالایایی، هندوچینی و آمور است که آخرین نوع آن عمدتا در روسیه یافت می‌شود.