به گزارش پایگاه خبری نشان :

بسیاری از افراد به علت دسترسی مناسبی که مرکز شهر دارد، تمایل دارند تا محل سکونت خود را در محله‌های مرکزی شهر انتخاب کنند؛ منطقه6 یکی از محله‌های مرکزی تهران است که دسترسی بسیار مناسبی به مترو، بی آرتی، اتوبوس و... دارد و افراد امکان جابه‌جایی از این نقطه به اکثر نقاط تهران را دارند؛ لذا باوجود طرفداران زیادی که دارد، محله تقریبا گرانی از لحاظ قیمت مسکن محسوب می‌شود.

فاطمی، امیرآباد، یوسف آباد، شیراز، ولیعصر و... از محله‌های معروف در مرکز تهران محسوب می‌شود و قیمت مسکن در هر یک از آنان با توجه به متراژ، سن بنا، محل آپارتمان، امکانات بنا و مواد و متریال به کار رفته در آن و... متفاوت است. در ادامه این گزار شبه بررسی قیمت مسکن برای برخی از واحدهایی که طی یک ماه اخیر در منطقه6 شهرداری تهران انجام شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به یادآوری است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌هایی است که در هر یک از محله‌ها انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک واحد آپارتمان 63متری و 29سال ساخت در محله فاطمی تهران متری 27میلیون تومان فروخته شد. قیمت مسکن برای خرید یک واحد آپارتمان 141متری و 25سال ساخت در یوسف آباد نیز 41میلیون و 722هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

واحدی 89متری و 11سال ساخت در بهجت آباد متری 37میلیون و 324هزار تومان، یک خانه 81متری و 16سال ساخت در امیر آباد متری 28میلیون و 154هزار تومان، آپارتمانی 73متری و 7سال ساخت در میدان ولیعصر متری 34میلیون و 101هزار تومان و یک دستگاه آپارتمان 131متری و 34سال ساخت در آرژانتین متری 29میلیون و 443هزار تومان معامله شد.

برای خرید یک خانه 89متری در میدان جهاد 35میلیون و 997هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شده است. خرید واحدی 73متری و 9سال ساخت در عباس آباد نیز به 42میلیون و 990هزار تومان در هر متر مربع سرمایه لازم داشت.