به گزارش پایگاه خبری نشان :

در حالی که ابتدا این ماهیگیر جوان تصور می‌کرد یک سنگ باشد، اما پس از پرس و جو از اهالی محلی متوجه شد که شیء پیداشده در واقع «آمبرگ» یا استفراغ  نهنگ است. ارزش استفراغ نهنگ پیدا شده ۲۱۰ هزار یورو تخمین زده می‌شود.

این اتفاق در تاریخ ۶ ژانویه در ساحل «سامیلا» در جنوب استان سونگلا رخ داد. جریان آب دریا موجب حرکت استفراغ نهنگ به ساحل دریا شد.

ماهاپان در این باره گفت: «وقتی آن را پیدا کردم نمی‌دانستم چیست. آن را با خودم به روستا آوردم و از افراد باتجربه و سالخورده پرس و جو کردم. آن‌ها به من گفتند این استفراغ نهنگ است که ارزش زیادی دارد. من خیلی خوش شانس هستم که آن را پیدا کردم. من عجله‌ای برای فروش آن ندارم. شاید یک خریدار خارجی برای آن پیدا شود.»

استفراغ نهنگ روی آب دریا یا معمولا در ساحل یافت می‌شود که از این ماده به عنوان یک ماده گران قیمت در صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارزش هر کیلوگرم از این ماده در تایلند ۲۴ هزار یورو است.

گفتنی است؛ این نخستین بار نیست که پیداشدن استفراغ نهنگ خبرساز می‌شود. در آوریل سال ۲۰۱۶ استفراغ نهنگ ۱.۵۷ کیلوگرمی در سواحل لانکاشر انگلیس پیدا شد که به قیمت ۵۰ هزار یورو فروخته شد. همچنین در ماه نوامبر نیز سه ماهیگیر عمانی یک استفراغ نهنگ ۸۰ کیلوگرمی را پیدا کردند که ۳ میلیون دلار نصیب آن‌ها کرد.

حجم ویدیو: 6.86M | مدت زمان ویدیو: 00:03:07