به گزارش پایگاه خبری نشان :

چین کشوری پهناور است که تنوع فرهنگی و زبانی زیادی در آن وجود دارد. به همین دلیل ممکن است خانه‌های یک سوی این سرزمین با خانه‌های سوی دیگرش کاملاً متفاوت باشد.

با این حال، ویژگی‌هایی هست که در خانه‌ی همه‌ی چینی‌ها می‌توان آن‌ها را دید. در ادامه با این ویژگی‌ها آشنا خواهیم شد.

۱- اجاق گاز‌ها معمولاً فقط دو شعله دارند

NQrqnXrYLhG1

اجاق گاز‌ها در چین معمولاً به دلیل فضای کم آشپزخانه‌ها بسیار کوچک اند. چینی‌ها همزمان چندین غذا درست نمی‌کنند به همین دلیل به شعله‌های بیشتری نیاز ندارند. هیچ فر یا مایکروفری هم وجود ندارد. البته امکان خرید فر را دارید، اما به سختی می‌توان جایی برای گذاشتن آن پیدا کرد.

۲- به ندرت ماشین ظرفشویی وجود دارد، اما حتماً ضدعفونی کننده‌ی ظروف هست

OCz1KFRXQxD3

این دستگاه مثل ماشین ظرفشویی است و معمولاً خارجی‌ها را حیرت زده می‌کند. چینی‌ها اول ظرف‌ها را با دست می‌شویند بعد آن‌ها را در دستگاه ضدعفونی کننده می‌گذارند که با پرتو فرابنفش ظرف‌ها را استرلیزه می‌کند.

۳- یک قفسه‌ی باریک چند طبقه در آشپزخانه وجود دارد

u6lst0UKYKAH

این قفسه که پهنای آن فقط به اندازه‌ی یک بطری است از آن برای نگهداری از چاشنی‌ها استفاده می‌شود. نکته آن است که در پخت غذا‌های چینی از افزودنی‌های زیادی استفاده می‌شود، مثل سس سویا، انواع عصاره‌های گیاهی، سرکه و غیره. این قفسه‌ی باریک بهترین جا برای نگهداری این چاشنی‌ها است.

۴- ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی بگذارند

78FXqzH6Fdlz

علت این موضوع ساده است. آشپزخانه‌ها گاهی به قدری کوچک اند که یخچال در آن‌ها جا نمی‌شود. در اینصورت ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی یا دیگر اتاق‌های خانه بگذارند.

۵- در آشپزخانه فقط آب سرد وجود دارد

2JlPUdu5bzvq

برای داشتن آب گرم در آشپزخانه باید آبگرمکن نصب کنید. اما اول آنکه، هر کسی هم استطاعت مالی خرید آبگرمکن را ندارد؛ و دوم آنکه، اگر خانه اجاره‌ای باشد ممکن است صاحبخانه اجازه نصب آن را ندهد. به همین دلیل چینی‌ها نه تنها ظرف‌ها را با دست می‌شویند بلکه مجبورند این کار را با آب سرد انجام دهند.

۶- ماشین‌های لباسشویی شکل دیگری دارند

MmZ4cONiq5Tm

خانه‌های چینی‌ها ماشین لباسشویی دارند، اما ظاهر و نحوه‌ی کار کردن آن‌ها متفاوت است. این ماشین‌های لباسشویی لباس‌ها را با آب سرد می‌شویند، چون هیچ گرمکنی در آن‌ها تعبیه نشده است. با این حال، می‌توانید به صورت دستی به ماشین آب گرم اضافه کنید. در ِ این ماشین‌های لباسشویی از بالا باز می‌شود و دیگ آن‌ها هم به شکل خاصی می‌چرخد که باعث می‌شود در نهایت همه‌ی لباس‌ها در هم گره بخورند.

۷- از تراس خانه استفاده‌های دیگری می‌شود

pf1BEs8AjPcp

چینی‌ها به ندرت در تراس خانه وقت می‌گذرانند. آن‌ها از تراس برای انبار کردن وسایل مختلف و خشک کردن لباس‌های شسته شده استفاده می‌کنند. گاهی ممکن است چند تایی گلدان یا یک قفس پرنده هم بگذارند، اما به تراس خانه به عنوان جایی برای تفریح و استراحت نگاه نمی‌کنند.

۸- هیچ فرشی وجود ندارند

rdnDdlAhOUGT

استفاده از فرش و موکت در چین رایج نیست؛ و البته توضیح ساده‌ای هم برای آن وجود دارد. وقتی کف خانه از جنس کاشی یا چوب باشد شستن و تمیز کردن آن راحت‌تر است تا فرش که به رسیدگی‌های خاصی نیاز دارد. چینی‌ها خانه‌ی خود را هر روز تمیز می‌کنند. آن‌ها کف خانه را نه تنها جارو می‌کشند بلکه می‌شویند.