به گزارش پایگاه خبری نشان :

شما را به خواندن چند خبر دیگر مربوط به بن سلمان دعوت می کنیم:

 

گفتگوی تلفنی برهم صالح با ولیعهد سعودی

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و برهم صالح رئیس جمهور عراق تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و برهم صالح رئیس جمهور عراق تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

بر اساس این گزارش در این مکالمه تلفنی، روابط دوجانبه و نیز فعالیت شورای هماهنگی میان دو کشور مورد رایزنی قرار گرفت.

این گفتگوی تلفنی چند روز پس از انفجاری در میدان الطیران بغداد رخ می دهد. طبق اطلاعات درز شده یکی از عوامل انتحاری انفجار بغداد، دارای تابعیت عربستانی بود که از طریق گذرگاه عرعر به عنوان راننده کامیون وارد عراق شد و به محض ورود به کشور به یکی از پناهگاه های امن در بغداد منتقل گشت.

نگاهی به عملکرد و سیاست‌های عربستان سعودی نشان می‌دهد که رفتارهای مخرب و مداخله گرانه رژیم سعودی در امور داخلی کشورهای منطقه، دلیل اصلی بسیاری از بحران‌هایی است که اکنون در غرب آسیا و خلیج فارس پدید آمده است.

عراق نیز از دخالت‌های عربستان سعودی درامان نبوده و اکنون نیز یکی از عوامل بی ثباتی سیاسی در این کشور به خاطر دخالت‌های مستقیم رژیم سعودی و فتنه انگیزی‌های ریاض در عراق است.


جدیدترین خبر درباره عیدی بازنشستگان+زمان واریز


 

tGmKIwuc8in4

ریاض توانایی تأمین مالی طرح های بلند پروازانه بن سلمان را ندارد

 

کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی در عربستان به شکاف مالی در این کشور و عدم توانایی ریاض برای اجرای پروژه های ولیعهد عربستان اشاره کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی در عربستان سعودی به نبود حمایت های مالی برای اجرای پروژه های مد نظر محمد بن سلمان ولیعهد این کشور اشاره کردند.

آنها تاکید کردند که رئیس جدید بانک مرکزی عربستان که به تازگی از سوی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور تعیین شده با چالش مهمی رو به رو است: ایجاد تعادل میان ذخایر نقدی و حمایت مالی از طرح های بلند پروازانه بن سلمان.

جان میشل صلیبا، یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد که یک شکاف مالی و اقتصادی در طرح های صندوق سرمایه گذاری عام در عربستان وجود دارد.

روزنامه الاخبار چندی قبل در گزارشی نوشته بود: بن سلمان در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که اگر حتی ۵۰ درصد از برنامه‌هایش محقق شود بهتر از هیچ است و به نظر می‌رسید بن سلمان نسبت به آینده بسیار خوشبین بوده اما بعد از گذشت ۳ سال، مشخص شده است که برنامه‌های وی قابل تحقق نیست.

بن سلمان نتوانسته در این مدت هیچیک از درگیریهایی را که عربستان در آنها وارد شده است را به پایان برساند. در بخش اقتصادی نیز همین مسأله صدق می‌کند؛ قرار بود حجم سرمایه صندوق سرمایه گذاری ملی طی سال جاری به ۷۰۰ میلیارد دلار برسد اما شکست جذب سرمایه گذاری‌های خارجی باعث شد این حجم در حد ۴۰۰ میلیارد دلار باقی بماند.

به تازگی نیز هشتگ کاربران سعودی در اعتراض به بحران بیکاری در این کشور در توئیتر ترند شده است.

 

اسرائیلی ها محافظ بن سلمان شده‌اند/ ترس از کشته شدن

 

 

افشاکننده اسرار درونی آل سعود از شرایط نابسامان ولیعهد سعودی که به ترامپ تکیه کرده بود، خبر داد و اینکه اسرائیلیها امنیت او را تامین می کنند و بن سلمان به شدت نگران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتهد افشاکننده اسرار درونی آل سعود از شرایط نابسامان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که به ترامپ تکیه کرده بود، خبر داد و اعلام کرد: در راستای آنچه قبلاً تاکید کردیم که روابط گرمی میان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برقرار بوده است، بن سلمان تا آخرین تلاش‌های ترامپ برای ماندن در قدرت از جمله حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره هم با وی همراهی کرده است و هر آنچه پول نیاز داشته است برایش فراهم کرده است. گویی از واقعیت و نتیجه حتمی می‌گریخت و خودش را قانع می‌کرد که ترامپ به قدرت باز می‌گردد و برای غیر از آن خودش را آماده نکرده بود.

وی می‌نویسد: با به قدرت رسیدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، نگرانی و وحشت همدم بن سلمان شده است و یکبار می‌گوید که به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی متوسل خواهد شد و بار دیگر می‌گوید که به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر برای اینکه شفاعتش را نزد بایدن کند، پناه خواهد برد و هنگامی که از محمد بن زائد سئوال می‌شود می‌گوید که او هم مانند وی یعنی بن سلمان تخم مرغ‌هایش را در یک سبد گذاشته است.

افشا کننده اسرار درونی آل سعود تاکید کرد: بن سلمان احمق متوجه نیست که همه برگه‌های خود را با گره زدن سرنوشتش به ترامپ سوزانده است. بن سلمان باید که نگران و مضطرب باشد زیرا می‌داند که انتشار گزارش اطلاعات آمریکا درباره جمال خاشقجی یعنی پایانش. وی می‌داند که بیشتر شخصیت‌های قوی در دولت جدید و کمیته‌های کنگره ضد او هستند و همچنین نگرانی بابت توقف تسلیحات جنگ یمن را هم باید به نگرانی‌هایش افزود که شروع به صحبت برای روی آوردن به گزینه‌های ترکیه و روسیه و چین کرده است.

مجتهد تاکید کرد: نگرانی از آمریکا تنها وحشت وی نیست و از هر چیزی به شدت هراس دارد و اقداماتی برای حفاظت از خود به عمل آورده است. نیوم را ایجاد کرده است که مکان آرامشش باشد.

افشا کننده اسرار درونی آل سعود تاکید کرده است که اسرائیلیها امنیت وی را تأمین می‌کند. احمد العسیری افسر ارتباطی با اسرائیلیهاست.