به گزارش پایگاه خبری نشان :

آلرژی شدید به مواد غذایی جان یک دختر ۹ ساله انگلیسی را گرفت. این اتفاق زمانی رخ داد که «حبیبا چیشتی»، پس از اولین لیس به این بستنی دچار واکنشی مرگبار شد و جانش را از دست داد. این دختر به همراه خانواده اش در تعطیلات در سواحل «کاستا دِسول» اسپانیا به سر می‌برد.

پس از این حادثه قربانی توسط خانواده اش به بیمارستان محلی در مالاگا منتقل، اما پزشکان مرگ وی را تایید کردند. این حادثه در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۲۰۱۹ رخ داده بود. با این حال دادگاه مربوط به مرگ این دختر در تاریخ ۲۵ ژانویه در برادفورد انگلیس برگزار شد.

دکتر «چیشتی»، پدر این دختر به دادگاه گفت که او چطور یک بستنی و مقداری سس شکلات را برای دخترش خریداری کرد. او گفت سه نوبت از فروشنده سوال کرده که در داخل بستنی آجیل وجود دارد که هر سه بار فروشنده به وی در مورد نبودن آجیل در داخل بستنی اطمینان داد. آقای چیشتی گفت او و همسرش به آمبولانس زنگ زدند، اما آمبولانس ۱۱ دقیقه بعد در محل حاضر شد. بنا به ادعای این مرد او عملیات نجات (CPR) را برای احیای دخترش انجام داد، اما هیچ یک از تلاش‌های او نتوانست منجر به نجات جان دختر شود.

حبیبا از آلرژی شدید به تخم مرغ، آجیل و همچنین بیماری آسم رنج می‌برد، اما برای لذت بردن از لبنیات گهگاهی بستنی می‌خورد. گفتنی است؛ گزارش کالبدشکافی مرگ این دختر را  بر اثر شوک آلرژی آنافیلاکسی به علت حساسیت به مواد تشکیل دهنده سس شکلات تایید کرد.