به گزارش پایگاه خبری نشان :

زنی در ترکیه همستر خود را مورد شکنجه قرار داد، اما فکر نمی‌کرد که جریمه نقدی شامل حال او شود. زن جوان این رفتار خشونت آمیز را هنگامی که روی صندلی در مکانی عمومی، در استان جنوبی آنتالیا نشسته بود، انجام داد. به گفته روزنامه ترکی حوریت، تصاویر گرفته شده در شهر گازیپاسا زن جوان را در حال آزار دادن همستر نشان می‌دهد که خشم بسیاری را برانگیخته است. مشخص نبود که چرا زن جوان به همستر آزار می‌رساند، ولی هر از گاهی سعی در گاز گرفتن همستر دارد.
طرفداران حقوق حیوانات در بستر‌های رسانه‌های اجتماعی این موضوع را حیوان آزاری و  به سرعت نسبت به این حادثه واکنش نشان دادند و مقامات را به واکنش نشان دادن تشویق کردند. مفسران دیگر گفتند که زن جوان به شیوه‌ای عجیب همستر را می‌زد.

پلیس پس از بررسی موضوع توانست زن جوانی را که در تصویر بود، شناسایی کند. زن جوان ابتدا دستگیر و به مرکز امنیتی منتقل شد، سپس آزاد شد، اما ۹۴۷ لیر یا حدود ۱۲۳ دلار جریمه نقدی برایش لحاظ شد.

زن جوان طبق قانون حمایت از حیوانات که بدرفتاری با این موجودات را منع کرده و مجازات‌هایی را برای متخلفان تعیین می‌کند، جریمه شد.

گزارش شده است که از همستر‌ها برای انجام آزمایشات بالینی استفاده می‌شود و محققان گفتند که واکسن آزمایشی آن‌ها برای ویروس کرونا از بروز علائم شدید کرونا در همستر جلوگیری می‌کند.