به گزارش پایگاه خبری نشان :

پایگاه اطلاع‌رسانی «news.sina.cn» نوشت، لی ریان رونگ که از اهالی شهر جینان از استان شاندونگ است شغل رسمی و دائمی خود را در یک شرکت داروسازی رها و کار عجیبش را آغاز کرد.

او می‌گوید این شغل را از یکی از نقاشی‌های دخترش الهام گرفته و معتقد است سوسک‌ها یکی از مخلوقات ایده‌آل هستند که همه چیز می‌خورند.

رونگ کار خود را با چند سوسک آغاز کرد و اکنون یک مزرعه پرورش سوسک حاوی ۳۰۰ میلیون عدد از این حشره دارد.

لی توضیح می‌دهد: ابتدا خانواده و دوستانم همگی با این ایده من مخالفت کردند، اما به مرور زمان کارم چنان رونق پیدا کرد که اکنون در خارج از شهر مزرعه پرورش سوسک خود را راه انداخته‌ام.

لی با استفاده از زباله‌های غذایی به ویژه بقایای غذای دور ریخته شده که به معضلی برای شهرها تبدیل شده غذای سوسک‌های خود را تامین می‌کند و معتقد است با این کار خود یکی از مشکلات آلایندگی محیط‌زیست را هم حل کرده است.

گرچه او هم به چندش‌آور بودن سوسک‌ها اذعان دارد، اما می‌گوید نباید به آنها با دید منفی نگاه کرد بلکه آنها می‌توانند ۱۵ تن از بقایا و زباله‌های غذایی را در روز بخورند.

در حال حاضر سوسک‌های لی به جای پروتئین به مرغداری‌ها فروخته می‌شود.

او با استناد به نظر کارشناسان می‌گوید، مرغ‌هایی که سوسک‌های پودرشده‌اش را به عنوان جیره غذایی مصرف می‌کنند سیستم ایمنی بهتری دارند و به مراتب کمتر به آنتی‌بیوتک نیاز پیدا می‌کنند، و این مساله دست آخر به سلامت انسان‌ها کمک می‌کند.